100 pocztówek z życzeniami na 100-lecie Niepodległości z szamotulskiej „Jedynki”

100 pocztówek do 100 szkół na 100 lecie Niepodległej wysłała Szkoła Podstawowa nr 1 w Szamotułach w ramach ogólnopolskiej akcja zainicjowanej przez grupę nauczycieli geografii.

Do wyjątkowego i bardzo oryginalnego pomysłu uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wpadła szkolna społeczność w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach.
Do 100 szkół w całej Polsce wysłano pocztówki ze specjalnymi życzeniami. Pomysłodawczynią oraz koordynatorem akcji z ramienia szkoły była pani Ewa Białasik, wychowawca świetlicy, którą wspierała w działaniu Pani Anna Sowińska-Głowa, także wychowawca świetlicy. Autorem tekstu, który został umieszczony na pocztówkach z Szamotuł, była pani Ewelina Peraj nauczyciel języka polskiego w SP nr 1 w Szamotułach.
Pocztówki, które SP 1 wysyłała, zostały podarowane przez Urząd Miasta w Szamotułach. Znaczki pocztowe podarował z kolei dyrektor szkoły Wojciech Kaczmarek. A życzenia wypisywali z wielkim przejęciem i zaangażowaniem uczniowie uczęszczający do świetlicy
Z niemal wszystkich szkół, do których zostały wysłane życzenia SP 1 otrzymała już odpowiedzi w postaci także pocztówek, które zostały naniesione na specjalnej mapie prezentowanej w szkolnej świetlicy.
Akcję w całej Polsce zainicjowała grupa nauczycielek geografii.

Wysyłka pocztówek do nie jedyny akcent świąteczny z okazji 11 listopada w SP1 w Szamotułach. Odbyły się inscenizacje, podczas których recytowano patriotyczne wiersze i przypominano dni chwały polskiego oręża. Uczniowie uczestniczyli także w akcji „Rekord dla Niepodległej” i o godz. 11.11 zaśpiewali hymn narodowy.

Tekst wysłanych życzeń:
„Tą pocztówką ślemy Wam
moc uśmiechów i radości,
aby wspólnie cieszyć się
ze 100 lat Niepodległości.
Z Wielkopolski pozdrawiamy,
z SP 1 w Szamotułach.
Do odwiedzin w naszych progach,
Goście drodzy zapraszamy,
zwiedzić trzeba Zamek Górków,
Basztę Halszki polecamy.
Szamotulska Kolegiata godna
również jest zwiedzenia,
w niej obejrzeć można
obraz Matki Boskiej Pocieszenia.”

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.