Za trzy lata do Poznania przyjadą zespoły walczące w mistrzostwach Europy. To wielka szansa na rozwój dla całego regionu, w tym Wągrowca. Dziś jest już pewne, że do do 2012 roku droga z Poznania do Wągrowca się ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Za trzy lata do Poznania przyjadą zespoły walczące w mistrzostwach Europy. To wielka szansa na rozwój dla całego regionu, w tym Wągrowca.

Dziś jest już pewne, że do do 2012 roku droga z Poznania do Wągrowca się skróci. Co prawda nie ubędzie kilometrów, ale przejazd będzie trwał znacznie krócej. Pociąg z Wągrowca do stolicy Wielkopolski pojedzie nie jak do tej pory blisko dwie godziny, ale niespełna sześćdziesiąt minut! - W zależności od tego, kiedy zostanie ogłoszony przetarg, trasa będzie gotowa w 2010 lub 2011 roku. Prace związane z remontem torowiska i przejściem na automatyczne sterowanie ruchem pociągów mają trwać sześć miesięcy. Po ich wykonaniu szynobusy będą mogły na trasie jeździć z prędkością nawet 120 kilometrów na godzinę - przyznaje Radosław Kubisz, kierownik wydziału europejskiego w starostwie powiatowym w Wągrowcu.
Więcej czytaj w "Tygodniku Wągrowieckim"

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!