Od 10 lat są właścicielami 120-letniej, zabytkowej wodociągowej wieży ciśnień, w cieniu katedry, górującej nad Gnieznem. Mowa o wągrowczanach Marii i Edwardzie Łopatach. Maria Rajkowska urodziła się w Gubinie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od 10 lat są właścicielami 120-letniej, zabytkowej wodociągowej wieży ciśnień, w cieniu katedry, górującej nad Gnieznem. Mowa o wągrowczanach Marii i Edwardzie Łopatach.

Maria Rajkowska urodziła się w Gubinie. Jej rodzice od wieków związani z Wągrowcem po II wojnie wyjechali na Ziemie Odzyskane, by tam żyć i pracować. Edward Łopata także urodził się na Ziemiach Odzyskanych, ale na Dolnym Śląsku, w Świebodzinie. Ich rodziny w latach 70-tych wróciły do rodzinnych miast: Rajkowscy do Wągrowca, a Łopatowie do Krakowa. Maria w Wągrowcu ukończyła Liceum Ogólnokształcące, a Edward w Krakowie Technikum Energetyczne. Poznali się w Wągrowcu, na spacerze nad jeziorem. Obydwoje byli po maturze i po świeżo zdanych egzaminach na studia. Ona dostała się na wymarzony Wydział Ogrodniczy Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu a on do Wyższej Oficerskiej Szkoły Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
Więcej czytaj w "Tygodniku Wągrowieckim"

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: