(© WZDW)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Droga Szamotuły Obrzycko. Na tę wiadomość wielu mieszkańców naszego powiatu czekało od dawna. Rusza rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej relacji Obrzycko – Szamotuły. W związku z tym wyremontowana zostanie ulica Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach

Droga Szamotuły - Obrzycko

O konieczności przeprowadzenia tego remontu mówiło się od dawna. – 3 czy 4 lata temu był zrobiony pierwszy projekt, który upadł ze względu na brak środków w budżecie. Pojawiły się nowe środki i wówczas dotychczasowy projekt został dostosowany wraz z uwagami mieszkańców i WZDW – mówi kierownik RDW w Szamotułach, Grzegorz Bręczewski.

Wartość zadania to ponad 24 mln zł, z czego 20 mln zł pochodzi z funduszy unijnych. Wykonawca nie powinien mieć kłopotów z uporaniem się z zadaniem. – To firma Strabag, olbrzymia firma, więc nie powinna mieć większego problemu z wykonawstwem - uważa Grzegorz Bręczewski. Rozpoczęcie prac planowane jest zaraz po Święcie Zmarłych. – Wszystko zależy od wykonawcy. Plac budowy został przekazany, więc wszystko w gestii wykonawcy. Nie widzimy na razie, żeby zjechał jakikolwiek sprzęt, nie widzimy, żeby było jakieś biuro budowy. Powinno się to dziać na dniach – mówił w miniony poniedziałek kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Szamotułach.

Na stronie internetowej Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich pojawiła się informacja, że wyremontowany zostanie ponad dziesięciokilometrowy odcinek. Prace obejmować będą m.in. poszerzenie i wzmocnienie istniejącej konstrukcji nawierzchni, przebudowę przepustów, budowę i przebudowę zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej na odcinku przebiegającym przez Szamotuły, budowę i przebudowę zatok autobusowych.

Ze wstępnych informacji, którymi dysponuje Rejon Dróg Wojewódzkich w Szamotułach wynika, że wykonawca rozpocznie swoje prace od strony Obrzycka, ponieważ zbliża się zima i przedsiębiorstwo nie zamierza rozkopać drogi w Szamotułach w tym okresie.

WZDW ma świadomość tego, w jaki sposób prace wpłyną na warunki prowadzenia pojazdów. „Rozbudowa drogi to nie tylko lepsza jakość jazdy i bezpieczeństwo kierujących pojazdami, wśród zaplanowanych prac są także: budowa i przebudowa chodników i ciągów pieszo – rowerowych. Na bezpieczeństwo wpłyną również elementy uspokojenia ruchu” - informuje WZDW w Poznaniu.

Prace budowlane będą wiązać się z utrudnieniami w ruchu, objazdami i ruchem wahadłowym.

–Prawdopodobnie będzie też zakaz wjazdu TIR-ów na odcinku od Obrzycka do Szamotuł. Objazd będzie prowadzony pozostałymi drogami wojewódzkimi 184 i 182 przez Ostroróg, Wronki do Piotrowa – mówi Bręczewski.
Zgodnie z planem prace na drodze powinny zakończyć się do końca września przyszłego roku.

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Igor (gość)

Kiedy będzie zmodernizowana bardzo obciążona przez TIRy droga Szamotuły-Ostroróg-Wronki? Przecież strach jechać tą drogą nie ma ścieżki rowerowej, ani dla pieszych.
Ponadto z tego co pamiętam droga Szamotuły-Obrzycko miała być wyremontowana i poszerzona właśnie w celu przejęcia ruchu ciężarowego(głównie przewóz kontenerów) z drogi 184. Oczywiste po wybudowaniu obwodnicy Wronek.