Drużyny z powiatu szamotulskiego bez porażki

Karol Grajewski
Kłos Gałowo znakomicie rozpoczął sezon, drużyna beniaminka pokonała Patrię Buk aż 8:1. Karol Grajewski
Od A-Klasy, po IV ligę - na tych frontach zmagali się w ten weekend piłkarze. Dobre występy zaliczyły drużyny reprezentujące powiat szamotulski.

W ten weekend sezon rozpoczęły drużyny grające w A-Klasie oraz okręgówce. Na boiskach było bardzo ciekawe - grad bramek i dużo emocji. Tylko jedna drużyna z naszego powiatu przegrała swój mecz. Sokół Duszniki przegrał ze Spartą Szamotuły. W A-Klasie warte uwagi są zwycięstwa Warty Obrzycko oraz Warty Wartosław. W okręgówce, Kłos Gałowo rozniósł Patrię Buk aż 8:1.

Zieloni Lubosz : GKS Golęczewo - 5:1

O zwycięstwie Warty Obrzycko piszemy tutaj - LINK. Natomiast wyczyn Warty Wartosław jest godny podziwu. Drużyna z podwronieckiej miejscowości do przerwy przegrywała aż 1:4. Goście musieli tylko dowieść zwycięstwo do końca i mogli dopisać sobie zwycięstwo. Jednak stało się zupełnie inaczej. Warta, która utrzymała się tylko i wyłącznie dzięki rezygnacji z awansu rezerw Świtu Piotrowo zagrała na maksimum umiejętności i wygrała to spotkanie 5:4!

Obra Zbąszyń : Sokół Rakoniewice - 22 sierpnia, 18:00

O wymęczonym zwycięstwie Błękitnych kilka słów napisaliśmy tutaj -LINK, natomiast o pogromie w derbach powiatu tutaj - LINK. Tegoroczny beniaminek - Kłos Gałowo świetnie rozpoczął sezon. Na własnym stadionie, w dobrym stylu pokonali Patrię Buk aż 8:1, do przerwy gospodarze wygrywali 4:1. Od 10 minuty Patria grała w osłabieniu, na 18 metrze obrońca sfaulował zawodnika gospodarzy, a sędzia odgwizdał rzut karny i wyrzucił z boiska zawodnika. Od 60 minuty goście grali już w 9...

Sokół Pniewy : Warta II Poznań - 1:0

O zwycięstwach Świtu oraz Sokoła można przeczytać tutaj - LINK i tutaj - LINK. Trzeci zespół reprezentujący nasz powiat wywalczył na własnym stadionie ważny punkt, choć była okazja żeby wygrać. Czarni Wróblewo do meczu z Wartą Międzychód przystąpili w mocno zmienionym składzie. Po sennej pierwszej połowie goście schodzili na przerwę prowadząc 1:0. Warta podwyższyła prowadzenie kilka minut po zmianie stron. Po godzinie gry, Czarni strzelili kontaktową bramkę. Jej autorem po indywidualnej akcji i dobrym podaniu Bartłomieja Biedziaka został Bartłomiej Graczyk. W 90 minucie na strzał z rzutu wolnego 30 metrów od bramki zdecydował się Dariusz Oszmałek. -Teoretycznie strzał z 30. metrów nie jest najlepszym pomysłem, jednak piłka wpadła w takie "widły", iż po prostu brak słów- skomentował wyrównującą bramkę, prezes Czarnych - Maciej Chojan. Tuż przed zakończeniem spotkania, gospodarze mieli jeszcze okazję do strzelenia zwycięskiej bramki. Jednak piłka po strzale głową Dariusza Woźnego powędrowała wzdłuż linii bramkowej.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0