Piękna, złota jesień to czas zbiorów ziemniaków, warzyw wszystkim dobrze znanych. Dzieci z grup „Małych Artystów” oraz „0B” z Akademii Przedszkolaka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach, w czwartek 22 września wybrały się na Dzień Pieczonego Ziemniaka do Pałacu w Baborówku.

Uczniowie swoją wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania stadniny koni, którą wszyscy dobrze znają, ponieważ odbywają się tam festiwale jeździeckie. Dzięki uprzejmości właścicieli dzieci miały okazję bliżej poznać konia o imieniu Jodła. Oprócz możliwości zobaczenia i pogłaskania zwierząt, przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób należy pielęgnować oraz dbać o konie – jak je wyczesać, czy też wyczyścić kopyta. Pokazano również, jak przygotować zwierzęta do jazdy, w jaki sposób założyć siodło i co jest niezbędne do jazdy konnej.

Następnie dzieci udały się do miejsca, gdzie było już rozpalone ognisko, a w nim piekły się ziemniaki, na które przedszkolaki czekały z niecierpliwością. W oczekiwaniu na pieczone rarytasy Panie umiliły czas dzieciom i zorganizowały dla nich różne zabawy. Przedszkolaki podzielone na zespoły uczestniczyły w takich konkurencjach, jak np. skakanie w workach na ziemniaki, czy też wyścigi rydwanów. Były też zabawy ze śpiewem oraz wspólne granie w piłkę.

Kiedy nadszedł już czas, wszystkie dzieci z twarzami pełnych uśmiechów usiadły przy ognisku i zajadały pyszne pieczone ziemniaki. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza okazja, żeby spróbować pieczonego ziemniaka z ogniska, ale patrząc na miny i apetyt dzieci, to z pewnością bardzo im smakowało. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!