12 złotych medali Sekcji Olimpiad Specjalnych "Herkules"

Magda Prętka
12 złotych medali i 4 srebrne, to bilans występu szamotulskiej Sekcji Olimpiad Specjalnych „Herkules” prowadzonej przez Macieja Chałupkę, na VI Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych, jaki odbył się w Koninie w dniach od 27 do 30 września.

W zawodach uczestniczyło 300 niepełnosprawnych sportowców, w tym 7 reprezentantów szamotulskiej sekcji. Ich sukces jest ogromny. Konrad Skrętkowski zdobył aż 3 złote medale – w biegu na 200 m, 800 m, a także w sztafecie 4x100 m. Patryk Pupka z kolei 2 – krotnie stanął na najwyższym stopniu podium – wywalczył bowiem złoto w skoku w dal z miejsca i biegu na 50 m.2 złote medale przywiózł do Szamotuł również Paweł Wieczorek, który zajął I miejsce w biegu na 200 m i sztafecie 4x100 m oraz IV miejsce w skoku w dal. 2 – krotnym złotym medalistą został i Jarosław Lektarski – w biegu na 200 m i sztafecie 4x100 m. Ponadto zdobył on srebrny medal w biegu na 100 m. Marcin Grzybowski również przywiózł z Konina 2 złote krążki, które wywalczył w pchnięciu kulą i sztafecie 4x100 m. Zajął on także IV miejsce w biegu na 100 m. Andrzej Fabiański z kolei w biegu na 200 m wywalczył złoto, zaś w biegu na 200 m i sztafecie 4x100 m – 2 srebrne medale. Marta Witkowska natomiast zdobyła srebro w sztafecie 4x100 m. Zajęła także zaszczytne V miejsce w skoku w dal!

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy. Ich sukces jest tym bardziej istotny ze względu na fakt, iż mają oni szanse znaleźć się w reprezentacji Polski na Europejskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Antwerpii w 2014! Należy przy tym także nadmienić, iż reprezentanci całej Wielkopolski zdobyli na zawodach w Koninie 20 złotych medali, w tym aż 12 (licząc całą sztafetę) wywalczyli członkowie szamotulskiej sekcji.

Ciekawostką jest także fakt, iż trener, Maciej Chałupka również przywiózł z Konina medal.

– Na zakończenie zawodów organizatorzy zaproponowali bieg trenerów z wszystkich oddziałów regionalnych. Przeprowadzili losowanie i wystąpiłem w sztafecie 4x100 z trenerką z Konina, trenerem z oddziału śląskiego i dolnośląskiego. Zdobyliśmy II miejsce na 5 sztafet – informuje Maciej Chałupka.