Powstało pierwsze w powiecie nowotomyskim boisko "Orlik". Inwestycja kosztowała ponad 1.200.000 złotych. Lwówek do tego uroczystego otwarcia, które odbyło się 8 maja, przygotowywał się od dawna i z niecierpliwością ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Powstało pierwsze w powiecie nowotomyskim boisko "Orlik". Inwestycja kosztowała ponad 1.200.000 złotych.

Lwówek do tego uroczystego otwarcia, które odbyło się 8 maja, przygotowywał się od dawna i z niecierpliwością też czekał na zakończenie inwestycji. Kompleks w ramach programu "Moje boisko Orlik 2012" składa się z boiska do piłki nożnej o wymiarach 28x56 m ze sztucznej trawy, boiska wielofunkcyjnego z nawierzchni poliuretanowej, dwóch boisk do siatkówki plażowej i zaplecza socjalnego. Całość została ogrodzona, zabezpieczona i odpowiednio oświetlona.

Wokół niej powstał też monitoring. Inwestycja była współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz gminę Lwówek, a całkowity jej koszt wyniósł 1.298.265,95 zł.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Krzysztof Jarczyński pełnomocnik Wojewody Wielkopolskiego, Adam Wojtyś główny specjalista do spraw infrastruktury sportowej urzędu marszałkowskiego w Poznaniu, Rafał Mroczkiewicz burmistrz Lwówka oraz Tatiana Malinowska reprezentantka UKS Lwy Lwówek. Natomiast boiska poświęcił ksiądz Ekspedyt Błaszczyk - Dziekan Dekanatu Lwóweckiego.

Swoją obecnością otwarcie obiektu sportowego uświetnili również posłowie Stanisław Kalemba i Jakub Rutnicki, przedstawiciele gminnych, władz samorządowych z powiatu nowotomyskiego, grodziskiego i szamotulskiego.
Klucze na ręce burmistrza przekazał Piotr Jaroszyński - przedstawiciel głównego wykonawcy kompleksu.

Część oficjalną zakończyła parada Orkiestry Dętej z Grodziska Wielkopolskiego. Następnie z wielką niecierpliwością na boiska wbiegli młodzi, gminni adepci sportu. Rozegrano tym samym mecz sparingowy między "orlikami" z miejscowych klubów piłkarskich, czyli "Pogoni" Lwówek i "Mawit" Lwówek. Przeprowadzono również pokazowy trening koszykówki dziewcząt z uczniowskiego klubu sportowego. Na boiskach do siatkówki plażowej rywalizowali z kolei ze sobą uczniowie miejscowego gimnazjum.

Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek dziękuje stronom, które współfinansowały inwestycję, Radzie Miejskiej w Lwówku, która podjęła uchwałę umożliwiającą przystąpienie do programu, pracownikom urzędu, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, którzy też zasłużyli się w tym przedsięwzięciu oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w organizacji uroczystości otwarcia boisk.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!