Kto zajmie pierwsze miejsce w lidze i bezpośrednio awansuje do IV Ligi?

Tobiasz Chożalski, Karol Grajewski
Aby zająć pierwsze miejsce w lidze piłkarze Świtu muszą wygrać.Zawodnikom Sokoła do awansu wystarczy remis.

Znamy już składy, w których wystąpią oba zespoły.

Sokół Pniewy: Filip Konaszewicz - Łukasz Budziński, Damian Ratajczak, Łukasz Sikora, Albert Jędrowski - Robert Sobkowiak, Adrian Skrzypek, Bartosz Komsta, Piotr Michalak - Radosław Galas, Mikołaj Stępień

Świt Piotrowo: Jarosław Jezierski, Damian Głowacki, Jakub Zych, Jakub Sikora, Dariusz Łożyński - Kamil Nowak, Patryk Niewiński, Krzysztof Gryszczyński, Dawid Golon - Mike Okoro, Hubert Krystek

5' - pierwszy strzał w tym meczu, niestety Mike Okoro trafia w szybę wozu strażackiego znajdującego się obok placu gry
7' - brutalny faul Mikołaja Stępnia na jednym z piłkarzy Świtu, sędzie upomina pierwszy i ostatni raz
8' - na samotną akcję zdecydował się Krzysztof Gryszczyński, po ominięciu trzech obrońców zdecydował się na strzał przy słupku, który z trudem wybronił bramkarz gospodarzy
10' - pierwsze 10 minut spotkania wyraźnie pod dyktando gości, piłkarze Sokoła ani razu nie zagrozili bramce gości, dobre zawody rozgrywa K. Gryszczyński
13' - znakomitą kontrę wyprowadził Adrian Skrzypek, ale wpadł wprost w bramkarza
17' - kąśliwy strzał z rzutu wolnego, pewna interwencja Filipa Konaszewskiego
20' - dobra akcja Huberta Krystka, jego strzał obronił Filip Konaszewski
21' - kolejny strzał w wykonaniu Krzysztofa Gryszczyńskiego, obok bramki
29' - zagotowało się w polu karnym Świtu, doszło do przepychanek. Żółtymi kartkami ukarani Jakub Sikora i Mikołaj Stępień
23' - brutalny faul na Adrianie Skrzypku, skończyło się na ustnym upomnieniu
29' - strzał głową w boczną siatkę, znów Krzysztof Gryszczyński
32' - dobra akcja Adriana Skrzypka, ale podanie do nikogo
34' - nieprzyjemny strzał z rzutu wolnego, Filip Konaszewski na rzut rożny
37' - Adrian Skrzypek z powietrza zza pola karnego nad bramką
39' - faul na szarżującym Dawidzie Golonie, z rzutu wolnego Dariusz Łożyński, dobra interwencja bramkarza Sokoła

Pierwsza połowa ewidentnie na korzyść przyjezdnych, którzy muszą wygrać, aby zająć pierwsze miejsce w lidze. Na stadionie w Pniewach znajduje się około 500 widzów, co z pewnością jest bardzo dobrym wynikiem. Spotkanie stoi na wysokim poziomie, oba zespoły grają ambitnie. Nie brakuje fauli i spięć. Jak będzie wyglądała druga odsłona?

48' - faul taktyczny Dawida Golona
50' - strzał nad bramką w wykonaniu Mikołaja Stępnia
54' - dobry strzał z dystansu Adriana Skrzypka, pewna interwencja Jarosława Jezierskiego
56' - piękny strzał z dystansu i kapitalna interwencja bramkarza Świtu
58' - pierwsza zmiana w drużynie Sokoła, na boisku pojawił się Wójcik
60' - piękna akcja Sokoła zakończona strzałem Wójcika, dobra interwencja Jezierskiego
63' - strzał z dystansu w wykonaniu Gryszczyńskiego, wysoko nad bramką
66' - strzał Wójcika z przewrotki, efektowne zagranie, ale strzał wysoko nad bramką
69' - bezmyślne zachowanie Jakuba Sikory, który złapał piłkę w ręce po podaniu od własnego bramkarza, strzał z rzutu wolnego obok bramki
70' - GOL! Idealnie w polu karnym Świtu znalazł się Wójcik, który dobił piłkę do niemal pustej bramki. Na trybunach euforia! 1:0
72' - piękny strzał Adriana Skrzypka tuż nad bramką
74' - ofensywna zmiana w drużynie Świtu, z boiska zszedł Dawid Golon
75' - brutalny faul Kamila Nowaka
76' - druga zmiana w drużynie gości, na boisku zameldował się Maxwell Kalu
79' - GOL! Piłkarze Sokoła zabawili się w polu karnym gości, ośmieszyli obrońców, a piłkę do bramki ponownie wpakował Wójcik
82' - piłka po raz trzeci w siatce Świtu, gol nieuznany - sędzia odgwizdał pozycję spaloną
84' - żółta kartka dla jednego z obrońców Świtu
85' - Maxwell Kalu z najbliższej odległości wprost w Filipa Konaszewskiego
86' - ewidentnie zagranie ręką w polu karnym Sokoła, sędzia nie wskazał na rzut karny, żółta kartka dla Krzysztofa Gryszczyńskiego za negowanie tej decyzji

Koniec meczu. W drugiej połowie piłkarze Sokoła byli już drużyną lepszą, co udokumentowali dwoma bramkami. Podopieczni Roberta Hirscha awansowali do IV Ligi. Piłkarze Świtu zagrają w barażach.