Międzynarodowy sukces zawodniczek Szamotulskiego Klubu Karate [ZDJĘCIA]

Magda Prętka
Szamotulski Klub Karate
Zawodniczki Szamotulskiego Klubu Karate: Agnieszka Kałek – Smolarek oraz Karolina Kukawka wróciły z Portugalii z garścią medalowych krążków!

Świetne wieści napłynęły do nas w ten weekend od Tomasza Wosickiego, trenera Szamotulskiego Klubu Karate. Z dumą opowiada on o międzynarodowych sukcesach swoich zawodniczek. Sukcesach stanowiących naprawdę nie lada wyczyn!

– Od 26 do 28 października w miejscowości Almada w Portugalii rozgrywane były XX Światowe Mistrzostwa Karate Federacji FSKA. W tej prestiżowej imprezie brało udział ponad 1000 zawodników z kilkudziesięciu krajów. Wśród nich znalazły się także dwie zawodniczki Szamotulskiego Klubu Karate, który w Portugalii reprezentował również Polskę – relacjonuje trener Wosicki.

W rywalizacji wzięły udział: doświadczona i utytułowana już karateczka, Agnieszka Kałek – Smolarek oraz młoda, lecz bardzo obiecująca zawodniczka, Karolina Kukawka. Obie przywiozły z Portugalii garść medali!
Agnieszka Kałek – Smolarek wywalczyła w swojej kategorii wiekowej aż 5 medalowych krążków. Do domu przywiozła złoto zdobyte w konkurencji kata drużynowe oraz srebro, po które sięgnęła w konkurencji kumite drużynowe. Indywidualnie natomiast wywalczyła dwa srebra w konkurencji kata – w swojej kategorii wiekowej oraz w kategorii open. Do imponującej kolekcji medali dołożyła jeszcze brąz będący potwierdzeniem jej zaciętej walki o III miejsce w konkurencji kumite, kategoria open.

Świetny występ odnotowała też Karolina Kukawka, która z Portugalii wróciła z 4 medalowymi krążkami. Dwukrotnie sięgnęła po złoto w konkurencji kata indywidualne w kategoriach wiekowych: 13 – 14 lat i 15 – 17 lat. W kumite drużynowym natomiast zdobyła srebro, a w kumite indywidualnym uplasowała się na miejscu III sięgając po brązowy medal.
Więcej na ten temat w "Dniu Szamotulskim".