NA ŻYWO: Sparta Szamotuły - Świt Piotrowo FOTO

Tobiasz Chożalski, Karol Grajewski
W Szamotułach przy ulicy Sportowej Sparta podejmowała Świt Piotrowo. Zapraszamy na relację minuta po minucie!

Znamy już składy, w których wystąpią oba zespoły.

Sparta Szamotuły:Dawid Kownacki - Marek Tacik, Michał Łach, Jarosław Michalski, Jacek Gil - Tomasz Paul, Marcin Gad, Hubert Słomiński, Jarosław Bogacki - Tomasz Stelmaszyk, Przemysław Szała

Świt Piotrowo:Jarosław Jezierski - Jakub Sikora, Damian Głowacki, Dawid Golon, Jakub Zych - Jakub Grzęda, Krzysztof Kryg, Łukasz Woźny, Przemysław Woźny - Krystian Remisz, Hubert Krystek

2' - dobrą okazję do zdobycia bramki zmarnował Przemysław Szała
5' - kolejna dobra okazja dla szamotulan, Przemysław Szała nie trafił czysto w piłkę
9' - pierwsza strzał na bramkę Sparty, interwencja Dawida Kownackiego
16' - żółta kartka dla Jarosława Bogackiego za faul na Krystianie Remiszu w środku boiska
17' - Krystian Remisz wysoko nad bramką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
22' - seria dwóch groźnych rzutów rożnych dla Świtu, w pierwszym uderzał Jakub Zych, natomiast w drugim Hubert Krystek
25' - z dystansu Marcin Gad, obok prawego słupka
27' - Marcin Gad do Tomasza Paula, dośrodkowanie do Przemysława Szały, strzał główką w długi róg i GOL! 1:0
28' - szybka odpowiedź Świtu, strzał Dawida Golona i dobra interwencja bramkarza Sparty
31' - żółta kartka dla Jakuba Zycha za faul na Tomaszu Stelmaszyku, z rzutu wolnego Hubert Słomiński, dobra interwencja Jarosława Jezierskiego
32' - żółta kartka dla Marka Tacika za faul taktyczny
35' - żółta kartka dla Krzysztofa Kryga za faul i niesportowe zachowanie
38' - strzał z dystansu Dawida Golona, pewna interwencja Dawida Kownackiego

Do przerwy Sparta prowadzi ze Świtem Piotrowo 1:0 po bramce Przemysława Szały. Spotkanie jest toczone w ferworze walki, sędzia pokazał 4 żółte kartki. Szamotulanie są drużyną lepszą i udokumentowali to golem. Czy Świt jest w stanie wywieźć punkty z bardzo trudnego terenu przy ulicy Sportowej w Szamotułach?

46' - zmiana w drużynie Świtu: Maxwell Kalu za Łukasza Woźnego
50' - ładna akcja szamotulan, Przemysław Szała wyłożył piłkę Marcinowi Gadowi, ten wysoko nad bramką
61' - druga żółta kartka dla Marka Tacika za dyskusje z arbitrem, Sparta gra w dziesiątkę
63' - żółta kartka dla Damiana Głowackiego za faul taktyczny na Jarosławie Bogackim
65' - zmiana w drużynie Świtu: Krzysztof Gryszczyński za Krystiana Remisza
65' - zmiana w drużynie Sparty: Marcin Damse za Marcina Gada
71' - strzał z dystansu w wykonaniu Dawida Golona, Dawid Kownacki bez większych kłopotów
74' - Krzysztof Kryg wysoko ponad bramką szamotulan
76' - Maxwell Kalu ostro potraktował bramkarza Sparty
82' - zmiana w drużynie Świtu: Kamil Nowak za Krzysztofa Kryga
85' - zmiana w drużynie Świtu: Remigiusz Sznela za Przemysława Woźnego
85' - zmiana w drużynie Sparty: Arkadiusz Kolat za Tomasza Paula
87' - Hubert Słomiński z rzutu wolnego wysoko nad bramką
90' - dobra akcja Świtu, strzał Dawida Golona zablokowany przez obrońcę Sparty
90 +1' - żółta kartka dla Przemysława Szały za faul
90 + 2' - zmiana w drużynie Sparty: Marcin Sołtysiak za Huberta Słomińskiego
90 + 2' - żółte kartki dla Dawida Golona i Marcina Damse za niesportowe zachowanie
90 + 3' - zmiana w drużynie Sparty: Jakub Szymankiewicz za Tomasza Stelmaszyka

Druga połowa spotkania była bardzo nudna. W doliczonym gry się zagotowało. Sparta zasłużyła na zwycięstwo, które udało się dowieźć do końca. Było to już 10 zwycięstwo z rzędu!