Nasz komentarz. Aż strach się bać, czyli wojna o dwie minuty

Po globalnej wiosce, jakim jest internet krąży odpis pisma, które od swojego szefa otrzymała pracownica urzędu w Szamotułach. Z owego pisma świat się dowiaduje, że szef tej pani – zastępca burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły obciął pensję. Nie wiadomo wprawdzie o ile, ale wiadomo za co. Za… dwie minuty nierozliczonego czasu pracy! Śmiać się czy płakać? Internet pewnie zawyje.
 Magda Prętka

Szef szefa tej pani, czyli burmistrz Kaczmarek zapytany o sprawę odpowiedział pytaniem: A czy nikogo nie dziwi, że jeśli pomylimy się w zeznaniu podatkowym o 10 czy 50 groszy to urząd skarbowy zamiast te groszaki nam podarować śle wezwania nie zważając na koszty? W sprawie 2 minut także zasłonił się przepisami.

Z UMiG Szamotuły dostaliśmy także maila z wyjaśnieniem, z którego dowiadujemy się:
„W związku z zadanymi pytaniami dotyczącymi potrącenia z wynagrodzenia pracownika za czas nieprzepracowany informujemy uprzejmie, że w Urzędzie Miasta i Gminy Szamotuły funkcjonuje elektroniczna ewidencja czasu pracy a czas pracy poszczególnych pracowników ustalany jest na podstawie rejestracji wejść i wyjść za pomocą indywidualnych kart elektronicznych przypisanych poszczególnym pracownikom.
Zgodnie z art. 80 kodeksu pracy wynagrodzenie przysługuje pracownikowi za czas wykonywania pracy. W tym stanie rzeczy w przypadku ustalenia na podstawie rejestracji elektronicznej niedoboru czasu pracy w stosunku do obowiązującego pracownika wymiaru czasu pracy w danym okresie rozliczeniowym,  za czas niewykonywania pracy wynagrodzenie pracownika ulega odpowiedniemu obniżeniu.
Zasady te dotyczą wszystkich pracowników zatrudnionych w naszym Urzędzie, zgodnie z obowiązującym Regulaminem pracy. Pracownikom znany jest obowiązek przestrzegania czasu pracy i reguły jego ustalania, które dotychczas nie wzbudzały żadnych kontrowersji.
Nadmienić należy, że przypadki potrącenia pracownikom Urzędu wynagrodzenia za czas nieprzepracowany, miały już miejsce niejednokrotnie i dotyczyły także pracownika, który upublicznił pismo do niego skierowane. W celu uniknięcia obniżenia wynagrodzenia każdy pracownik ma możliwość odpracowania niedoboru czasu pracy.”

Gwoli wyjaśnienia. Poszkodowana pracownica jest zagorzałą przeciwniczką burmistrza, którą ów z pracy wyrzucił a sąd ją przywrócił. Do wyborów mamy jeszcze ponad pół roku. Aż strach się bać co jeszcze w tym czasie w Szamotułach się wydarzy.

Więcej na temat:

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.