Kalisz i powiat kaliski wiodą prym w niechlubnych statystykach pod względem liczby nietrzeźwych kierowców w Wielkopolsce. Policjanci mówią o prawdziwej pladze.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kalisz i powiat kaliski wiodą prym w niechlubnych statystykach pod względem liczby nietrzeźwych kierowców w Wielkopolsce. Policjanci mówią o prawdziwej pladze. Tylko w miniony weekend kaliscy funkcjonariusze zatrzymali 29 szoferów jeżdżących na podwójnym gazie.
Okazuje się, że w naszym regionie jest to już norma. Zdarza się, że policjanci podczas rutynowych kontroli wyciągają z aut kierowców ledwo trzymających się na nogach. Rekordziści wydmuchiwali nawet po 4 promile! Prawdziwym szokiem było jednak zatrzymanie 13-latka, który miał 0,7 promila. Chłopak spowodował kolizję drogową, prowadząc auto i uciekł z miejsca zdarzenia.
- Wiele osób nie ma świadomości jakie grożą im sankcje za jazdę w stanie nietrzeźwości - mówi podinspektor Jacek Cichy, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Wśród pijanych na drogach nie brakuje rowerzystów. Wielu nadal uważa, że jazda po wypiciu kilku głębszych rowerem, to nic złego. Tymczasem jest to przestępstwo. Niektórych zatrzymujemy nawet po kilka razy.
Rosnąca liczba pijanych kierowców zatrzymywanych przez kaliską policję, to między innymi efekt częstszego pojawiania się patroli na mało uczęszczanych drogach regionu.
- Nasze działania sprawiły, że w ostatnim czasie odnotowujemy jednak spadek liczby kolizji, czy wypadków powodowanych przez nietrzeźwych kierowców - dodaje podinspektor Cichy. - Być może zatrzymanie takiej osoby podczas rutynowej kontroli, to uratowanie przynajmniej jednego życia.
Okazuje się, że wizja oglądania świata przez kratę nie odstrasza od zasiadania po pijanemu za kółkiem. W ostatnim czasie pojawiły się więc pomysły zmian w kodeksie karnym. Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje, aby kierowcy złapani na jeździe po pijanemu byli kierowani do prac społecznych. Według dziennika ,,Polska The Times'', który jako pierwszy opisał propozycję nowelizacji prawa, skazani nieodpłatnie pracowaliby w pobliżu miejsca swojego zamieszkania, a w czasie trwania kary musieliby cyklicznie meldować się na policji i oddać paszport na czas odbywania kary.

Więcej w Ziemi Kaliskiej, lub www.prasa24.pl


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!