18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej - rywalizacja przepełniona czystym sportem

Redakcja
XII Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zgromadziły w sobotę rekordową liczbę uczestników!

Tak szczególnej imprezy nie była w stanie zepsuć nawet kapryśna pogoda, która - choć uniemożliwiła przeprowadzenie zawodów na szamotulskim stadionie lekkoatletycznym, równocześnie dowiodła, że przyjaciół osób niepełnosprawnych w Szamotułach nie brakuje. Kiedy oczywistym stało się już, że deszcz i chłód w sobotnie przedpołudnie nie odpuszczą, z pomocą przyszedł dyrektor Zespołu Szkół nr 3, Jacek Kucnerowicz, który zaproponował plan awaryjny, a więc przeniesienie sportowej rywalizacji do hali "Nałęcz". I tak też się stało. Forma imprezy - mimo, że zmodyfikowana praktycznie na ostatnią chwilę, w żaden sposób nie czyniła zawodów mniej atrakcyjnymi, czy też trudniejszymi do przeprowadzenia. Wręcz przeciwnie - radość uczestników, którzy obawiali się odwołania igrzysk, przerastała niekiedy wszelkie wyobrażenie.

Impreza skierowana była do do osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo z terenu powiatu szamotulskiego, obornickiego, poznańskiego, trzcianecko-czarnkowskiego, skupionych w stowarzyszeniach, szkołach, placówkach kształcenia specjalnego, domach pomocy społecznej, warsztatach terapii zajęciowej, kołach pomocy i innych placówkach adaptacji, edukacji, pomocy i aktywizacji osób niepełnosprawnych. Organizatorem igrzysk było Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski z Szamotuł, zaś partnerami w jego realizacji - Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy oraz Zespół Szkół nr 3.

Warto przy tym zaznaczyć, iż tegoroczna edycja zawodów zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Na starcie stanęło bowiem ponad 200 niepełnosprawnych reprezentujących 11 ekip. W hali "Nałęcz" pojawili się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wronek, Dusznik i Szamotuł, podopieczni Domów Pomocy Społecznej z Chojna oraz Nowej Wsi, a także podopieczni wronieckiego Koła Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym. Nie zabrakło i reprezentantów stowarzyszeń z Ostroroga oraz Pniew, podopiecznych Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Szamotułach, reprezentantów Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski z Szamotuł, a także uczniów szamotulskiego Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy.

Sportowe boje, jak zwykle, podzielone zostały na kilka konkurencji, w tym m.in. strzał na bramkę, tor przeszkód (dla chodzących i osób na wózkach), rzut do kosza, rzut piłeczką palantową, slalom na rowerach. Zabawy było co nie miara. Tak samo zresztą, jak woli walki i zaciętości. Niepełnosprawni potrafią przecież pokazywać, że jest w nich taka siła i radość ducha, których osoby zdrowe mogą im pozazdrościć.

Oczywiście wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami wręczanymi przez licznie przybyłych gości, zaś na zakończenie imprezy - również drobnymi upominkami.

Więcej na ten temat w piątkowym numerze tygodnika "Dzień Szamotulski"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto