Radni opiniowali sprawy związane z budżetem Radni opiniowali sprawy związane z budżetem

Radni opiniowali sprawy związane z budżetem (© Magda Prętka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Podczas ostatniej komisji budżetu, finansów i prawa Rady Miasta i Gminy Szamotuły, która odbyła się w piątek, 9 grudnia radni po raz ostatni przed sesją opiniowali sprawy związane z przyszłorocznym budżetem. Dyskusji – rzecz jasna – nie brakowało, szczególnie w zakresie oświaty, sportu i kultury.

Komisja oświaty nie wprowadziła żadnych zmian w projekcie budżetu, jednak chcielibyśmy w przyszłości stworzyć budżet oświatowy. Mówiliśmy przecież o tablicach interaktywnych, laptopach itd. w celu wyrównywania szans naszych dzieci w porównaniu do możliwości uczniów z innych terenów. Odwiedzając ościenne powiaty i widząc jak tam wygląda sytuacja dostępu do internetu, czy kwestia jego szybkości muszę przyznać, że jesteśmy daleko w tyle, bowiem na innych terenach uczniowie pracują na internecie o prędkości 20 – 40 Mb/s, natomiast u nas maksymalna prędkość to 6 Mb/s – mówił Maciej Chałupka, przewodniczący komisji oświaty i kultury – Komisja budżetu wycięła z oświaty dział światłowodów, chciałbym się dowiedzieć dlaczego? Mówimy dziś przecież o internecie szerokopasmowym, a wy cofacie nas do XIX wieku – mówił Chałupka.

W odpowiedzi radny, Sławomir Kozak stwierdził, iż pojawił się wniosek formalny radnego, Michała Karwackiego w sprawie usunięcia działu światłowodów z budżetu, który został przegłosowany przez radnych.

Podczas komisji poruszona została również kwestia boiska sportowego w Brodziszewie, z której lokalizacją nie zgodził się radny, Tomasz Stasiak, a także sprawa remontów w szamotulskim kinie.
Więcej na ten temat w najbliższym numerze tygodnika Dzień Szamotulski.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!