Rózne nastroje czwartoligowców z powiatu szamotulskiego

KG
Tylko Czarni Wróblewo zdołali wygrać swój mecz, Sokół Pniewy zaliczył remis, a Świt Piotrowo prawdziwy blamaż. Wróblewianie pną się coraz wyżej.

Czarni udali się do Czarnkowa, na mecz z ostatnią w tabeli Notecią. Teoretycznie był to łatwy rywal, jednak kilka zespołów przekonało się na własnej skórze, że tak nie jest. Bramka na wagę trzech punktów padła w 23 minucie meczu. Dobrym podanie Bartłomiej Biedziak obsłużył Sebastiana Żelaznego, a ten po minięciu obrońców nie dał szans bramkarzowi.

W Obornikach doszło do starcia Sparty ze Sokołem Pniewy. Przed tą kolejką, mecz pomiędzy wiceliderem, a zespołem z trzeciego miejsca wydawał się hitem kolejki. Wynik remisowy pokazuje, że spotkała się dwie zbliżone do siebie drużyny. W pierwszej połowie to gospodarze byli stroną dominującą, co przyniosło im bramkę. W 30 minucie mecze na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Bartosz Bejma, który strzałem w krótki róg nie dał szans bramkarzowi. W drugiej połowie to nadal Sparta przeważała, ale nie potrafiła podwyższyć rezultatu. Co nie udało się gospodarzą, to udało się gościom. W 70 minucie strzał aktywnego w tym meczu Adriana Skrzypka zdołał odbić bramkarz Sparty, ale wobec dobitki Krzysztofa Galasa nie miał już szans.

Piłkarze i sympatycy Świtu Piotrowo zapewne chcieliby, aby 90 minut meczu z Lechią Kostrzyn jak najszybciej ulotnił się z ich pamięci. Kwadrans wystarczył, aby dobrze spisujących się piotrowian rzucić na kolana. Pierwsza bramka dla gości z Kostrzyna padła w 9 minucie, kolejna w 11, a po kwadransie było już 3:0 dla Lechii. Sześć minut później padła czwarta bramka, a na minutę przed końcem pierwszej połowy było już w Piotrowie 0:5 dla gości. Po przerwie nic się nie zmieniało, mimo że trener Świtu wprowadził do gry piłkarzy ofensywnych. Po godzinie gry było już 0:6, a na 10 minut przed końcem meczu honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył Artur Kraszkowski. Świt kończył ten mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Krystiana Remisza.

Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:2 1920 Mosina
Mieszko Gniezno 1:1 Warta II Poznań
Sparta Oborniki 1:1**Sokół Pniewy