Burmistrz jest zaskoczony inicjatywą RP.

(© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zarząd Krajowy Ruchu Palikota podjął decyzję o rozpoczęciu procedury zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania z urzędu burmistrza Wronek Mirosława Wieczora. Inicjatorka Anna Wilk-Baran, lokalna liderka Ruchu Palikota we Wronkach przeprowadzi koordynację akcji po złożeniu dokumentacji u komisarza wyborczego.

Przeciwnicy burmistrza zarzucają mu między innymi niezdolność do dialogu społecznego, cynizm i arogancję wobec ludzi, niegospodarność i kolesiostwo, nieumiejętne prowadzenie inwestycji i remontów na terenie miasta i gminy Wronki, a przede wszystkim narażanie gminy na straty.

Sam burmistrz inicjatywą działaczy RP jest wyraźnie zdziwiony.

– Jestem zaskoczony tą informacją – mówi Mirosław Wieczór, burmistrz miasta i gminy Wronki. – Referendum w jednej z najlepiej rozwijających się gmin, z innowacyjnym przemysłem i niemal zerowym bezrobociem? W gminie pozyskującej rekordowe środki unijne na inwestycje, gdzie wybudowano nowoczesne przedszkole i gdzie ruszyła procedura budowy obwodnicy? Jedyną znaną mi działaczką Ruchu Palikota z Wronek, negatywnie nastawioną do mnie jest Anna Wilk – członek zarządu okręgu tej partii w Pile – skazana kilkoma prawomocnymi wyrokami sądowymi, niewykonująca orzeczeń sądowych, w wyniku których m.in. winna jest znacznych sum pieniędzy i przeprosin w prasie – dodaje burmistrz.

By do referendum za odwołaniem burmistrza Wieczora z funkcji doszło, jego przeciwnicy muszą pod swoim wnioskiem zebrać ponad 1500 podpisów.

Więcej o tej sprawie w piątkowym Dniu Szamotulskim.

Komentarze (205)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Uprzejmy (gość)

Podpisy można złożyć u Pani Ani Wilk albo wysłać do niej mejla z prośbą o przesłanie listy na adres: aniawilk2@tlen.pl

bronek (gość)

Palikot i jego partyjni działacze sami się odwołali. Pozazdrościć Wronkom taaakiego Burmistrza

obecny (gość)

Ania, idź spać... Masz wyrok, masz pasiak i tyle. Mirek mógł nie wręczać go palikotowi, ale zrobił to z litości - żeby tobie przykro nie było. Teraz powinni cię wysłać na drzewo - i ten stolarz bez dykcji, i janusz też. Zamotaliście się wszyscy. Masz jeszcze w notesie jakiegoś frajera co poda ci rękę?

WSTYD i koniec !!! (gość)

Do matki wronczanki.
Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd!!! Pytam sie co zyskał Sz.Burmistrz tym zachowaniem, tylko sie upokorzył nic wiecej!!! Człowiek na poziomie, kulturalnie przeprowadziłby rozmowę a nie rzucał sie jak g.. na wietrze. A dzieci maja place zabaw, i plac Cyryla i imprezy w Olszynkach, tylko porównaj sobie Droga matko życie dzieci i place zabaw w mieście a dzieci z podwronieckich wsi. Gdzie Burmistrz i Rada postawiła plac zabaw z huśtawka, mini zjeżdżalnią i to wszystko... A przeciez Burmistrz chce tylko by dzieci ze wsi szły z postepem, zyły na poziomie dzieci miejskich, dlatego zamyka szkoły, łączy klasy... Jak tak chce by wszyscy mieli tak dobrze to organizując festyn, wakacje niech pomysli równiez o dzieciach ze wsi. Czas na zmiany więc DOBRANOC Wieczorowi!!!

somo (gość)

proszę aby włodarze miasta zakazali wjazdu takim poczwarom jak kobieta w czerwonym, w okularach i czerwonym paskiem na środku głowy ala skunks. po pierwsze brzydka jak ropa po drugie garbata, po trzecie capiło od niej a po czwarte Cyrk niech urządza u siebie w domu. burmistrz z ta panią niech sobie kawę pije poza granicami Wronek. Proszę także aby włodarze miasta w każdej sytuacji umieli przedstawić konkretne argumenty na poprawę życia we Wronkach a nie wołali ona kłamie lub głosowało na mnie tysiące więc mogę dalej leżeć bykiem bo nie ma innego lepszego kandydata. Popatrzcie na Poznań jak się rozwija może od tamtych zarządzających czegoś byście się nauczyli Panowie włodarze miasta Wronki (Rewitalizacja placu wolności i parku to nie wszystko) środki unijne proszę pozyskiwać z czołówką a nie trzymając się w ogonie petentów - pomysłów wam brakuje na rozwój miasta?

wiesniak (gość)

PALIKOT przyjechał powiedział kilka mądrych słów i zwyciężył dojrzałością. Baba w czerwonym rodem obrończyni ojca rydzyka z ułomnymi dziećmi wykrzykującymi durne hasała. WIECZÓR brak profesjonalizmu, wystraszony dzieciuch, burmistrzu skoro widziałeś o przyjeździe Palokota to zamiast szyć pasiak należało się przygotować i porozmawiać o Wronkach i przedstawić twarde argumenty w dodatku przed wszystkimi co jest i co będzie a nie robić szopkę. burmistrzu a obrońcy z tekstem "czy pan wie ile osób głosowało na burmistrza w ostatnich wyborach" to jest argument do czego? do milczenia o nieprawidłowościach? ośmieszyłeś się burmistrzu w moich oczach - i nadal nie wiem nic co dalej pozytywnego będzie w moim mieście i nie będę za to wiele płacił z własnej kieszeni dzięki najlepszym decyzjom włodarzy bo nakładać wysokie podatki to każdy głupi potrafi

mieszkaniec (gość)

Drogi Burmistrzu Mirosławie co ze odnawialnymi źródłami energii i dopłatami? co z wiatrakami i wpływami z ich instalacji do budżetu miasta? dlaczego dziurawa jak ser szwajcarski droga przez wieś Jasionna musiała czekać tyle czasu na wymianę nawierzchni? kto kieruje kolejnością priorytetów do wykonania? panie Burmistrzu co z narzekaniem na różnych spotkaniach usprawiedliwiając swoje nieudolne decyzje a wina za nie obarczać radnych B, P, K. prowadząc grę tylko marketingową i public relations zbierania poparcia na kolejna kadencje zamiast wykonywać wspólną i najlepszą politykę zarządzania dla miasta Wronki

Matki Wronczanki (gość)

jaki wstyd?? popatrzcie ile burmistrz zrobił dla tego miasta!! kolejna kadencja tylko dla niego!!! jesteśmy z Tobą Burmistrzu!!! Dziękujemy za place zabaw dla naszych dzieci i inne upiększenie Wronek!!! Nam i naszym dzieciom chce się tutaj żyć!!!

tylko sie pogrąża (gość)

nie maco Szanowny Pan Burmistrz ma klase, potrafi rzeczywiscie zachowac sie "godnie" :) to co pokazał i chciał pokazac swoim zcahowaniem z Palikotem...Zenada, dziecinada to nie właściwe słowo bo uraziłabym zachowanie dzieci!!! Wstyd, brak jakiejkolwiek kultury!!!

mewa (gość)

A może faktycznie wymienić bezpartyjnych Wieczora i Dornę na partyjnych działaczy Białka (SLD, asystenta posła Ajchlera) i Wilkową-Baran (Ruch palikota)?