O ostatnich latach pontyfikatu Jana Pawła II, ciekawostkach z Watykanu a nawet anegdoty mogli posłuchać w piątek mieszkańcy Szamotuł, którzy przyszli na spotkanie z metropolitą lwowskim, arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim.

Metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki przyjechał do Szamotuł na zaproszenie starosty i dyrektora Muzeum Zamek Górków, które od lat współpracuje z Lwowem. W piątek, 20 kwietnia w auli Zespołu Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach spotkał się z młodzieżą i mieszkańcami.
Przybyli mieli okazję wysłuchać niezwykłą opowieść Księdza Arcybiskupa, który był drugim sekretarzem papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI.
Abp. Mieczysław Mokrzycki, którego bez przesady można nazwać świadkiem historii - opowiadał o ostatnich latach pontyfikatu Ojca Świętego i swojej z nim współpracy. Młodzież z ZS nr 3 w Szamotułach i grupa mieszkańców, która przyszła na spotkanie, dowiedzieli się,m. in. o tym jak niezwykle pracowity był Papież Polak (rozpoczynał pracę po godz. 5 a kończył o 22.30) czy też mnóstwo szczegółów i ciekawostek o codziennym życiu Ojca Świętego a także o ostatnich chwilach Jego życia.
Spotkanie prowadziła Anna Jasińska z Radia Emaus a po jego zakończeniu można był nabyć najnowszą książkę autorstwa abp. Mieczysława Mokrzyckiego "Sekretarz dwóch papieży".

Natalie Portman nie odbierze "Żydowskiego Nobla".

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!