SGB Samsung SuperCup 2015. Niemki najlepsze w turnieju [ZDJĘCIA]

Magda Prętka
SGB Samsung SuperCup 2015. Zwycięzcą turnieju został niemiecki zespół Dresner SC Magda Prętka
SGB Samsung SuperCup 2015 - trzydniowy międzynarodowy turniej siatkarski kobiet zakończył się w niedzielne popołudnie. Zwyciężyły Niemki - zawodniczki Dresdner SC. Na miejscu II uplasował się Impel Wrocław, na III - MKS Dąbrowa Górnicza, zaś miejsce IV zajęły mistrzynie Czech - zespół VK Agel Prościejów

Od piątku do niedzieli szamotulska hala "Nałęcz" tętniła wielkimi emocjami sportowymi. SGB Samsung SuperCup 2015 wpisał się w tradycję siatkarskiego święta, które co roku jesienią odbywa się w Szamotułach. Kibice tym razem zobaczyć mogli na parkiecie zawodniczki z Niemiec (Dresner SC), Czech (VK Agel Prościejów), nie zabrakło i siatkarek polskiej OrlenLigi reprezentujących zespoły: MKS Dąbrowa Górnicza i Impel Wrocław.

Każdy z pojedynków pod siatką należał do szalenie emocjonujących, o czym świadczy chociażby fakt, że tylko jeden mecz zakończył się wynikiem 0:3. Pozostałe rozgrywane były do 4 bądź 5 setów. Wyniki poszczególnych spotkań prezentujemy poniżej.

Zacięta rywalizacja trwała do samego końca. Ostatecznie, w całym turnieju zwyciężył zespół z Niemiec. II miejsce zajął Impel Wrocław, zaś III - zawodniczki z Dąbrowy. Czwarta lokata należała do mistrzyń Czech.

Piątek, 9 października

VK Agel Prościejów - Dresdner SC 1:3 (19:25, 25:19, 23:25, 23:25)

Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:23, 17:25, 26:24, 25:22)

Sobota, 10 października

Dresdner SC - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (13:25, 26:24, 25:17, 28:26)
VK Agel Prościejów - Impel Wrocław 0:3 (13:25, 19:25, 10:25)

Niedziela, 11 października

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - VK Agel Prościejów 3:2 (16:25, 25:17, 25:19, 23:25, 15:10)

Impel Wrocław - Dresdner SC 1:3 (16:25, 25:12, 6:25, 21:25)