Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkówka - Szamotulankom pozostała nadzieja

Dawid Kłos
"Szamotulanin" musi wygrać z UKS Środa Wielkopolska, aby myśleć o serii A III ligi Dawid Kłos
Szamotulanin przegrał z drużyną z Turku 1:3. Szanse na występy w barażach o pozostanie w serii A III ligi zmalały

W sobotę, 29 stycznia w hali "Nałęcz" w Szamotułach podopieczne Bartłomieja Synowca i Piotra Galusa rozegrały kolejne spotkanie. Naprzeciw szamotulanek stanęły dziewczęta z Turka. Do tej pory zawodniczki "Szamotulanina" na swym koncie miały 7 punktów, a ich przeciwniczki legitymowały się 2 - krotnie większym dorobkiem punktowym. Szamotulanki nie mogły tego meczu przegrać, aby na serio myśleć o walkach barażowych o pozostanie w serii A.

Zawodniczki z Szamotuł już w 1 secie nie sprostały lepiej dysponowanemu zespołowi gości. Już w początkowej fazie zarysowała się duża dominacja gości, a MKS MOS Turek prowadził cały czas z bezpieczną przewagą 6 - 8 punktów. Ostatecznie po pierwszej nieudanej próbie obronie setbola goście wygrali go 25:11.
2 set od zdobyczy punktowej rozpoczęły szamotulanki, a zespół gości w wielu przypadkach był bezradny wobec świetnych zagrań naszych dziewcząt. Choć przewaga szamotulanek w trakcie seta nie była zbyt wielka, to jednak utrzymywała się na stałym poziomie około 4 punktów. Ostatecznie szamotulanki po nieobrobionym przez zespół z Turka setbolu wygrały cały set 25:18.

W secie 3 ponownie znakomicie rozpoczęły grę szamotulanki. MKS MOS Turek objął dopiero prowadzenie przy stanie 11:12. Był to przełomowy moment tego seta, gdyż nasze dziewczęta nie zdołały już się zmobilizować do dalszej walki. Goście z Turka systematycznie zwiększali przewagę i przy pierwszej nieudanej próbie obrony setbola zawodniczki z Turka wygrały seta 25:18.

W 4 secie już po chwili goście prowadzili 0:4. Ich przewaga wciąż wzrastała. Po pierwszym obronionym meczbolu, 2 piłka meczowa nie została obroniona przez szamotulanki, które przegrały tego seta 17:25. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla drużyny MKS MOS Turek.

Choć dziewczęta z UKS "Szamotulanin" przegrały to spotkanie, opuściły ostatnie miejsce w tabeli na rzecz UKS Środa, a o lokacie zadecydowały ilości zdobytych i straconych setów.

Już 19 lutego rozegrane zostanie spotkanie, które prawdopodobnie wskaże spadkowicza z serii A. Bezpośrednio spotkają się dziewczęta z Szamotuł i Środy. Przegrywający to spotkanie na pewno grać będzie w przyszłym sezonie w serii B. Ten, kto wygra ma jeszcze szanse na grę w spotkaniach barażowych, choć ilość drużyn, które opuszczą serię A uzależniona jest od wielu czynników - m.in. od ilości drużyn, które spadną i które awansują.