Sparta Szamotuły przegrywa z Tarnovią II Tarnowo Podgórne [ZDJĘCIA]

Magda Prętka
Wynikiem 1:2 zakończył się sobotni mecz Sparty Szamotuły z Tarnovią II Tarnowo Podgórne. To już czwarta porażka szamotulan w nowym sezonie

Szamotulanom nie wiedzie się zbyt dobrze w rozgrywkach klasy okręgowej. Po 5 kolejkach zespół prowadzony przez Bernarda Szmyta zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z zaledwie 3 punktami na koncie. Mimo wielkich nadziei, sobotnie spotkanie z Tarnovią II Tarnowo Podgórne, nie pozwoliło szamotulanom na zwiększenie dorobku punktowego. Tak naprawdę na własne życzenie, gdyż sytuacji na zdobycie bramek, było multum.

W 19 minucie meczu, za sprawą gola Artura Grajka, goście wyszli na prowadzenie. 5 minut później Dominik Kaczmarek zmusza golkipera z Tarnowa do kapitulacji, a tym samym doprowadza do wyrównania. Radość gospodarzy niestety nie trwa zbyt długo. W 37' tym razem Robert Bochiński wpisuje się na listę strzelców i - jak okaże się później - ustala wynik spotkania na 2:1 dla Tarnovii.
Przed pierwszym gwizdkiem kibice postanowili zrobić niespodziankę Mateuszowi Prętkiemu - niepełnosprawnemu fanowi Sparty, który w poniedziałek obchodził 26. urodziny. Popularny Mati wszedł na murawę przy odpalonych racach i odebrał od przyjaciół upominek. Życzenia złożyli mu także zawodnicy.