Sparta Szamotuły wygrywa u siebie z Sokołem Duszniki [ZDJĘCIA]

Robert Poczekaj
Sparta Szamotuły w świąteczną sobotę pokonała na własnym boisku zawodników z Dusznik. Drużyny dosłownie powtórzyły wynik z rundy jesiennej - mecz zakończył się przy stanie 5:3 dla gospodarzy

Sparta Szamotuły w sobotę 15 kwietnia podejmowała u siebie Sokoła Duszniki. Początkowo walka toczyła się w środku pola, ale wraz z upływem kolejnych minut nabierała dynamizmu. Sokół z impetem wdzierał się w pole karne gospodarzy, gdzie na bramce tym razem stanął Patryk Boczek. Powracający po kontuzji golkiper Sparty udaremnił kilka prób strzeleckich, co spotkało się z uznaniem licznego grona kibiców z Szamotuł. Odpowiedzią na ataki gości była szarża na bramkę Sokoła. Duszniczanie byli jednak bardziej czujni i skuteczniejsi. To oni, w 7 minucie meczu, strzelili pierwszego gola - na listę strzelców wpisał się Mateusz Łowigus.

Gospodarze musieli gonić wynik. Szansa na wyrównanie pojawiła się 2 minuty później, a Damian Cudaszewski nie zmarnował okazji.Było już 1:1. W pierwszej połowie spartanie dołożyli jeszcze jednego gola - w 22 minucie dobrze ustawiony Miłosz Nowik podwyższa wynik na 2:1.

Po zamianie stron gospodarze popełniają błędy. Przyjdzie im za to zapłacić dwoma straconymi bramkami. Sytuacje świetnie wykorzystują zawodnicy z Dusznik - pierwszego gola strzela Dominik Korpik (57'), a kolejnego (już po raz drugi w tym meczu) Mateusz Łowigus. Spartanie tracą grunt pod nogami. Okazuje się, że tylko na chwilę, bo w 69' Tomasz Stelmaszyk przechwytuje futbolówkę tuż pod bramką rywali i doprowadza do wyrównania.Pięć minut później na listę strzelców wpisuje się Rafał Krówczyński, dzięki czemu Sparta obejmuje prowadzenie na 4:3, a w 79' Damian Cudaszewski podwyższa na 5:3.

To był ciekawy, choć bardzo trudny mecz. Więcej na ten temat w "Dniu Szamotulskim"