Sparta Szamotuły zdobywa pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Wełna Skoki kapituluje

Sparta Szamotuły wygrywa z Wełną Skoki 3:2
Sparta Szamotuły wygrywa z Wełną Skoki 3:2 Magda Prętka
Sparta Szamotuły przerywa złą passę porażek i remisów. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Damiana Łukasika wygrywają u siebie z Wełną Skoki 3:2. Pełen emocji i kontrowersyjnych decyzji sędziego mecz kończy się zdobyciem przez spartan pierwszego kompletu punktów w tym sezonie

Sparta Szamotuły długo kazała czekać kibicom na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. To przyszło dopiero w 20.kolejce, w której podopieczni trenera Łukasika spotkali się na własnym boisku z wysoko sytuowaną w ligowym zestawieniu Wełną Skoki. Mimo, że sobotni mecz i tym razem nie obył się bez kontrowersyjnych decyzji sędziego, o przypadkowym zwycięstwie mówić nie można. Spartanie skutecznie odpierali groźne ataki rywali i sami bardzo często podchodzili pod pole karne Wełny. Ambicja, duże zaangażowanie, a przede wszystkim zaś waleczność szamotulan, cechowały ich grę. Duże brawa po raz kolejny bijemy Dominikowi Rzeszowskiemu, który podobnie, jak w dwóch poprzednich spotkaniach, w sobotę wpisał się na listę strzelców. Już w 8 minucie piłkę wybitą z autu przez Marka Tacika pewnie skierował do siatki. Przewagę spartanie utrzymali zresztą do końca pierwszej połowy.
**W 28 minucie natomiast, po faulu na Marcelu Stanischewskim, czerwoną kartką zasłużenie ukarany został Grzegorz Twardoń. To zwiększyło szanse szamotulan na utrzymanie prowadzenia. Goli w pierwszej połowie mogło być jednak więcej. Przemysław Szała niestety wciąż nie prezentuje formy godnej pochwały, co w sobotę sam udowodnił psując dwie świetne sytuacje, w tym jedną wręcz 100-procentową. Bardzo dobrze w całym spotkaniu zaprezentowała się zaś linia obrony - bracia Tacikowie i Maciej Sołtysiak. Ten ostatni mimo, że już po zamianie stron był dość nieuważny i faulując zawodnika gości w polu karnym przyczynił się do podyktowania rzutu karnego dla Wełny, zacięcie walczył jednak o każdą piłkę i kilkakrotnie zatrzymywał ataki rywali. Wspomniana jedenastka, jaką sędzia podyktował dla Wełny doprowadziła zaś do wyrównania. Jakub Ślósarczyk nie zmarnował tej okazji.

W sobotę kibice zobaczyli jeszcze 2 rzuty karne. W 77 minucie, po faulu na Jakubie Paździerskim jedenastkę pewnie egzekwował Hubert Słomiński. Sparta znów prowadziła - było 2:1. Wynik utrzymał się jednak tylko przez 3 minuty, gdyż po kolejnym karnym, tym razem podyktowanym dla gości, Wełna remisowała już z gospodarzami 2:2. O poddaniu się mowy nie było. Rafał Chmal, który niespełna 20 minut wcześniej wbiegł na boisko, po rzucie rożnym przejmuje futbolówkę i błyskawicznie wbija ją główką do bramki Wełny. Choć łatwo nie było, Sparta dowiozła zwycięstwo do końca spotkania.

Poza wspomnianymi wcześniej zawodnikami, na uwagę z pewnością zasługuje waleczny Paździerski, nieźle spisywał się też Marcel Stanischewski i grający z trójką na plecach Tymoteusz Urbański. Dużo lepiej, niż tydzień temu prezentował się Hubert Słomiński.

Trzy punkty na koncie Sparty to jeszcze nie powód do wielkiej euforii, ale do zadowolenia, owszem. Widać efekty pracy trenera, który - zdaje się - staje na głowie, by zbudować dobrze rokujący na przyszłość zespół. W sobotę w końcu można było mówić o jakiejś kulturze gry, bardziej przemyślanych akcjach (choć i mało sensownych zagrań do tyłu nie zabrakło) i większym zaangażowaniu nie tylko "czołowych" obecnie spartan, ale prawie całej drużyny.

Warto wspomnieć też o kibicach, którzy w sobotę, jak zwykle, głośno zagrzewali szamotulan do walki. Doping nie ustał nawet w tych najtrudniejszych, dramatycznych wręcz momentach, kiedy wygrana stawała pod znakiem zapytania. Bo siłą Sparty są kibice!