SPN pokonuje Lecha Poznań. Szamotulanie okazali się skuteczniejsi! [GALERIA]

Zwycięstwem młodzików z szamotulskiej Szkoły Piłki Nożnej zakończyło się spotkanie z Lechem Poznań

Obawy przed niedzielnym spotkaniem były spore. Zespół młodzików trenowany przez Jarosława Lesickiego miał w końcu podjąć na własnym boisku lidera rozgrywek, z którym na dodatek szamotulanie przegrali w Poznaniu 2:0.

Mecz stał się niemałym widowiskiem. Sytuacji podbramkowych będących efektem dobrze skonstruowanych akcji w polu w wykonaniu obu drużyn, nie brakowało. Kapitan szamotulan, Dominik Kowalik aż 3 – krotnie próbował umieścić piłkę w bramce rywala – niestety bezskutecznie. Obrona młodzików Kolejorza była szczelna. Na uwagę zasługuje przy tym dobra postawa bramkarza gości.

Niemniej jednak to szamotulska drużyna okazała się skuteczniejsza. Chociaż na przerwę, po zakończeniu pierwszej połowy piłkarze schodzili przy wyniku bezbramkowym, w połowie drugiej partii świetna akcja w wykonaniu Stasia Kruszony zakończyła się zdobyciem gola. SPN prowadził z Lechitami 1:0.

Tempo gry do końca meczu nie spadło. Poznaniacy, nie ustępując, próbowali strzelić wyrównującą bramkę. Dobrze przygotowani podopieczni trenera Lesickiego skutecznie jednak im to uniemożliwiali. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Więcej na ten temat w piątkowym "Dniu Szamotulskim"