Znamy kolejnych artystów festiwalu Open'er 2015 Znamy kolejnych artystów festiwalu Open'er 2015

Znamy kolejnych artystów festiwalu Open'er 2015 (© mat. prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z nowym rokiem, nowym krokiem. Mikołaj Ziółkowski ujawnił kolejne szczegóły nadchodzącej edycji gdyńskiego festiwalu. Zobacz, kto dołączył do line-upu.

Zobacz też: Kasabian headlinerem Open'er Festival 2015!

Open'er Festival
1-4 lipca 2015


Swans

Zespół przywrócony do życia przez Michaela Girę w 2010 roku to jedna z najbardziej wpływowych grup w historii muzyki alternatywnej. Wśród licznej grupy muzyków współpracujących z projektem byli m.in. Ted Parsons czy Thurston Moore. Po wydaniu 10 studyjnych płyt, zespół rozwiązał działalność w 1997 roku. Zaskakujący powrót po ponad dekadzie milczenia przyniósł trzy rewelacyjne albumy. Występy Swans już teraz przechodzą do historii jako nie tylko najgłośniejsze, ale także najdłuższe – na open’erowej Alter Stage zagrają co najmniej 2,5 godzinny set.Eagles of Death Metal
Oto bardziej zadziorna odsłona z Josha Homme'a, lidera QOTSA. Homme i Hughes na trzech albumach połączyli hardrockową tradycję z kalifornijskim brzmieniem zapraszając do współpracy m.in. Dave'a Grohla czy Marka Lanagana.
José González


16 lutego ukaże się nowy album Gonzaleza "Vestiges & Claws". Trzecia solowa płyta singer-songwrittera ma być naturalnym zamknięciem muzycznej trylogii, rozpoczętej w 2005 roku płytą "Veneer". "Vestiges & Claws" w całości zostało nagrane i wyprodukowane przez Gonzaleza. Muzyk nagrał sam nawet partie perkusji. Wszystko po to, by stworzyć niezwykle osobisty album, który w lipcu usłyszymy na Open’erze.

The Dumplings

To pierwszy polski zespół w rozpisce tegorocznego Open'era. Autorzy jednego z najgłośniejszych debiutów 2014 roku mieli pojawić się w Gdyni już w ubiegłym roku. Niestety, na przeszkodzie stanęły problemy zdrowotne Justyny Święs. Według zapowiedzi, występ w Gdyni będzie jedynym festiwalowym koncertem The Dumplings tego lata.

Do 15 stycznia istnieje możliwość zakupu karnetów w cenach – 450 zł i 530 zł z polem namiotowym.

Koncerty w Polsce

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!