Damian Kłaczkiewicz – niezwykle utalentowany plakacista z Szamotuł zakwalifikował się w tym roku do kilku międzynarodowych konkursów i wystaw – w Ekwadorze, Japonii, Rosji.

Praca Kłaczkiewicza pt. „No more Fukushima” znalazła się wśród najlepszych – będzie brała udział w najważniejszym triennale plakatu na świecie – „12th International Poster Triennnial Museum Design Toyama” w Japonii, który odbywa się nieprzerwanie od 1985 roku.

W tym roku natomiast do organizatorów napłynęło aż 3239 plakatów z 47 krajów świata. Na wystawie zostanie pokazanych 400, a wśród nich dzieło szamotulanina! Prezentuje ono japońską gejszę w czarnym stroju na tle jaskrawej żółci. Swoim kształtem nawiązującym do katastrofy Elektrowni Atomowej w Fukushimie przyciąga uwagę i konsternuje. Najczęściej japońskie muzeum prezentuje plakaty o szerokiej tematyce. Artyści wysyłają swoje najlepsze prace, przygotowane wcześniej na rzecz lokalnych kin, czy teatrów, polityczne, historyczne, te poruszające kontrowersyjne kwestie pojawiają się rzadziej.

– Same kwalifikacje są dla mnie dużym zaszczytem i potwierdzeniem, że to co robię robię dobrze i mam robić nadal. Dzięki rywalizacji, wysokiej poprzeczce, trudnej tematyce mogę sie rozwijać. Każdy z konkursów łączy dużo gwiazd światowego plakatu, designu i projektowania, daje szansę na poszerzenie horyzontów – mówi Damian Kłaczkiewicz.

Więcej na ten temat w najnowszym DNIU SZAMOTULSKIM

Nie chcą, żeby czuły się samotne. Dzieci czytają psom w schronisku


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!