Uczniowie lokalnych szkół podstawowych zostali wyróżnieni w konkursie fotograficznym organizowanym przez poznańską bibliotekę. W trakcie uroczystej gali odebrali nagrody z rąk Marzeny Wodzińskiej

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu i jej 9 placówek filialnych w ubiegłym roku opracowały i wdrożyły projekt z zakresu edukacji ekologicznej. Jego integralną częścią był konkurs fotograficzny pt. „Oaza zieleni w różnych porach roku” adresowany do uczniów szkół podstawowych (klas IV-VI), znajdujących się na terenie działania bibliotek. W projekcie łącznie wzięło udział 46 szkół.

– Filia w Szamotułach była koordynatorem 5 grup projektowych ze szkół: Szkoły Podstawowej w Brodziszewie, Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie, Szkoły Podstawowej w Przyborowie, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach. W maju, czerwcu, wrześniu i listopadzie uczniowie obserwowali i fotografowali wybrane przez siebie 3 obiekty przyrody oraz wypełniali karty pracy – opowiada Małgorzata Kowzan, kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filii w Szamotułach.

1 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Ogłoszono wówczas wyniki konkursu, a laureatów uhonorowano nagrodami. Marzena Wodzińska – członek Zarządu Województwa, złożyła na ich ręce serdeczne podziękowania i gratulacje. W gronie tym znaleźli się również nasi uczniowie!

Martyna Kaczmarek, Dominika Hoffmann, Klaudia Pawlak, Patryk Siekierski i Julia Przybył ze Szkoły Podstawowej w Brodziszewie, a także Zuzanna Kozyra, Joanna Stachowiak, Agnieszka Hoffmann, Klaudia Walczak oraz Stefan Piszczyński ze Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie, z dumą i nieskrywaną radością odebrali wyróżnienia. Opiekunami uczniów w trakcie pracy nad projektem były panie: Elżbieta Frąckowiak (SP Brodziszewo) oraz Agnieszka Szałata (SP Pamiątkowo).

– Gali towarzyszyła wystawa fotografii wszystkich uczestników i prezentacja kalendarza na 2018 r., w którym znajdują się prace fotograficzne zwycięzców – mówi Małgorzata Kowzan.

Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!