Najbardziej przyjazne miejsce do życia to takie, które daje wiele swoim mieszkańcom. Dostęp do opieki zdrowotnej, ale i bogata oferta kulturalna, bezpieczeństwo i rozwinięta infrastruktura, dostęp do edukacji i środowisko - wiele czynników wpływa na to, czy dane miejsce jest przyjazne mieszkańcom. Zobacz TOP10 najlepszych miejsc do życia, gdzie wszystkie te kwestie są dociągnięte do perfekcji! Gdzie chciałbyś mieszkać?


Ranking najbardziej przyjaznych miast do życia został stworzony przez Economist Intelligence Unit. Powstaje od lat i jest aktualizowany co roku, a niedawno ukazało się jego najnowsze wydanie. To właśnie w tym zestawieniu pod uwagę bierze się najróżniejsze czynniki, które wpływają na jakość życia w danym mieście, takie jak m.in.:
  • dostęp do edukacji oraz jej poziom
  • dostępna w mieście opieka zdrowotna
  • infrastruktura
  • zaplecze kulturalne


Czy rozpoznasz, z którego kraju pochodzą te banknoty? [QUIZ]

Przez lata prym wiodło australijskie Melbourne, jednak w tym roku sytuacja się zmieniła i obecnie najlepszym miastem do życia została jedna z europejskich metropolii, położona całkiem blisko Polski. Na pierwsze miejsce miejscowość ta zasłużyła sobie m.in. znaczną poprawą bezpieczeństwa.

TOP10 przyjaznych miast, a co dalej?


Ranking może wielu zadziwiać, ponieważ brakuje tam miejsc, które są bardzo popularne i mogą wydawać się rajem na ziemi. Ich sława i szerokie możliwości, jakie dają, idą jednak w parze z niższym bezpieczeństwem, co dało im dalekie miejsca w rankingu. Przykłady?
  • Paryż - 19. miejsce
  • Londyn - 48. miejsce
  • Nowy Jork - 57. miejsce
  • Warszawa - 65. miejsce


Jakie więc miasta znajdują się w TOP10 najbardziej przyjaznych? Gdzie najlepiej się mieszka? Zobacz w naszej galerii!


Jak zabezpieczyć mieszkanie na wakacje?

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!