Plener rzeźbiarski w Szamotułach rozpoczął się w minioną środę. Do niedzieli artyści z całej Polski i Słowacji tworzyć będą w Parku Zamkowym artystyczne ławki użytkowe

Plener rzeźbiarski w Szamotułach odbywa się już po raz czwarty. W tym roku temat pozostał otwarty, określono jedynie formę prac, które staną się artystycznymi ławkami użytkowymi. Sztuka rzeźbiarzy dosłownie oddana zatem zostanie w ręce mieszkańców - ławki zlokalizowane zostaną bowiem w mieście i korzystać z nich będą sami szamotulanie oraz przyjezdni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: ROZPOCZĘCIE CZWARTEJ EDYCJI PLENERU RZEŹBIARSKIEGO

Za piły i dłuta chwycili: Tadeusz Bardelas ze Świebodzina, Jozef Chromek ze Słowacji, Grzegorz Hadzicki ze Świdnicy, Piotr Janka z Bytowa, Bogusław Migel ze Sławna, Miroslav Mlkvik ze Słowacji, Piotr Staszak z Brudzewa i Eugeniusz Tacik z Binina. To oni do niedzieli tworzyć będą kolejny element historii miasta.

Plener rzeźbiarski w Szamotułach cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy każdego dnia podglądają pracę rzeźbiarzy, robią zdjęcia, rozmawiają z artystami.

Plener zakończy się w niedzielę festiwalem Folkolory

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!