Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Turniej "Szamotuły ENEA Cup 2011" zakończony

Dawid Kłos
Siatkarski Super Puchar w siatkówce kobiet zdobył w tym roku zespół Muszynianki Fakro Muszyna. Drużyna ta w meczu rozgrywanym w szamotulskiej hali Nałęcz spotkaniu pokonała zdobywczynie Super Pucharu w roku ubiegłym BKS Bielsko – Biała 3:0.

Już po raz kolejny w Szamotułach gościły najlepsze drużyny siatkarskie. Wszystko to jest zasługą głównego organizatora turnieju - Ryszarda Frąckowiaka. Dzięki niemu i towarzyszących mu w tym poczynaniu sympatyków siatkówki Szamotuły na trwałe zapisały się na siatkarskiej mapie Polski.

W tym roku udało się na starcie zgromadzać 4 zespoły i przeprowadzić turniej "Szamotuły – Enea Cup 2011" zakończony meczem o Super Puchar Polski. Na szamotulskim parkiecie zaprezentowały się: Budowlani Organika Łódź, mistrzynie kraju - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna oraz Atom Trefl Sopot i BKS Aluprof Bielsko – Biała w szeregach, których występuje była zawodniczka UKS Szamotulanin, córka Ryszarda – Joanna Frąckowiak.

W pierwszym dniu turnieju rozegrano 2 pojedynki. Mimo dobrego początku z parkietu pokonane zeszły mistrzynie Polski – zawodniczki z Muszyny. W drugim spotkaniu Atom Trefl Sopot nie miał kłopotów z pokonaniem zawodniczek z Bielska – Białej.

Podczas rozgrywek drugiego dnia również nie było konieczności rozgrywania piątego seta. Przez dwa i pól seta zawodniczki z Bielska - Białej stawiały opór drużynie z Łodzi, ale ostatecznie uległy 0:3. W drugim sobotnim meczu natomiast także po pierwszych dwóch wyrównanych setach Muszynianka gładko przegrała z Atomem Sopot 0:3.

W niedzielnym pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze sobą drużyny, które walczyły o zajęcie I miejsca w przekroju całego turnieju. Po zaciętej walce i jedynym w skali całego turnieju pojedynku złożonym z 5 setów Organika uległa Treflowi Sopot.

Jako ostatnie na parkiet wyszły zespoły walczące o Super Puchar Polski. Pierwszy set dobrze rozpoczęły obrończynie Super Pucharu – zawodniczki BKS Aluprof Bielsko – Biała. Po 9 zdobytych punktach do głosu doszły zawodniczki z Muszyny. Kolejny zryw BKS pozwolił tej drużynie na doprowadzenie do stanu remisowego - po 16. Przy takim stanie Muszyna zdobyła kolejno 6 punktów, bielszczanki próbowały zniwelować tę przewagę, ale ostatecznie po obronie jednego setbola przegrały seta.

Drugi set był bardzo emocjonujący do stanu po 11. Później zawodniczki BKS odskoczyły swym rywalkom zdobywając 4 kolejne punkty i starały się utrzymywać tą przewagę, ale im bliżej końca seta, tym była ona niższa. Przewaga zespołu z Muszyny stawała się coraz większa i ostatecznie po obronie jednego setbola drużyna BKS Bielsko – Biała ponownie przegrała seta.

Trzeci set to bardzo wyrównana i emocjonująca gra z obu stron. Bielszczanki jak w poprzednich setach uzyskiwały 2-3 punktowe prowadzenie. Przy stanie po 14 ponownie prowadzenie zdobyły zawodniczki z Muszyny i nie oddały go już do końca. Ostatecznie po dwóch meczbolach Muszyna wygrała całe spotkanie 3: 0 i zdobyły Super Puchar Polski 2011.

Zwycięzcą turnieju Szamotuły Enea Cup 2011 został zespół Trefla Sopot, II miejsce zajęła Organika Łódź, III zaś drużyna Muszynianka Fakro – Muszyna a na IV miejscu turniej zakończyła, BKS Aluprof Bielsko – Biała.

Na zakończenie puchary i nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele sponsorów. Nagrodę Tygodnia Dzień Szamotulski otrzymała zawodniczka BKS Bielsko – Biała Alexis Crimes – nagrodę wręczał redaktor prowadzący Marcin Pomianowski.