W Derbach zwyciężyła Sparta

Tobiasz Chożalski, Karol Grajewski
Błękitni Wronki na stadionie przy ulicy Leśnej we Wronkach podejmowali szamotulską Spartę. Zapraszamy na tekstową relację z meczu okrzykniętego mianem Derbów Powiatu!

Znamy już składy, w których wystąpią oba zespoły.

Błękitni Wronki: Jakub Naplocha - Maciej Stachowiak, Fabian Myszkowski, Łukasz Najdek, Grzegorz Raszewski - Przemysław Małecki, Szymon Anioł, Jakub Wyrowski, Jakub Tomkowiak - Łukasz Majchrzak, Marcin Pujanek

Sparta Szamotuły Dawid Kownacki - Marek Tacik, Jacek Tacik, Michał Łach, Jacek Gil - Jarosław Bogacki, Miłosz Nowik, Jarosław Michalski, Tomasz Paul - Tomasz Stelmaszyk, Przemysław Szała

1' - początek meczu, rozpoczynają piłkarze Błękitnych Wronki
1' - na trybunach obustronne wyzwiska, na stadion przy ulicy Leśnej przyszło sporo kibiców z Wronek i Szamotuł. Na szczęście siedzą daleko od siebie...
11' - na trybunach dzieje się o wiele więcej niż na murawie, kibice głośno dopingują oba kluby
12' - dobra akcja Sparty, dośrodkowanie Paula łapie Naplocha
13' - pierwszy gol dla przyjezdnych, gola po dośrodkowaniu Marka Tacika zdobył Jarosław Bogacki. 0:1
18' - piękną bramką dla szamotulan zdobył Przemysław Szała, napastnik Sparty popisał się efektowną przewrotką. 0:2
23' - dośrodkowanie Jakuba Wyrowskiego z rzutu wolnego, strzał obok bramki Sparty
24' - strzał z dystansu Szymona Anioła, Dawid Kownacki odbił przed siebie
30' - dobra akcja Sparty, dośrodkowanie Paula przecięli obrońcy Błękitnych
34' - dobra akcja wronczan, Łukasz Majchrzak nad bramką
36' - strzał z wrzutu wolnego w wykonaniu Marka Tacika wysoko nad bramkę Błękitnych
41' - dobra akcja indywidualna Marcina Pujanka, strzał w środek bramki
43' - dośrodkowanie Szymona Anioła, które zmierzało w światło bramki na rzut rożny sparował Dawid Kownacki
45' - żółtą kartkę został ukarany Jarosław Michalski za faul

Po pierwszej połowie pewnie prowadzi Sparta Szamotuły po bramkach Jarosława Bogackiego i Przemysława Szały. Szamotulanie przez niemal całe 45 minut mieli optyczną przewagę, Na trybunach dominują niecenzuralne okrzyki. Kibice obu klubów częściej wyzywają rywali niż dopingują własną jedenastkę.

Słaba Sparta, ale wygrywa. Kibice obrażają swojego.

46' - pierwsza zmiana w drużynie z Wronek, Karol Kikut za Szymona Anioła
48' - dobra akcja wronczan, strzał Jakuba Tomkowiaka ze spalonego obok bramki
50' - piękny strzał z dystansu Jacka Gila, jeszcze lepsza interwencja Jakuba Naplochy
52' - dobrą akcję wronczan wykończył Jakub Tomkowiak, gol padł po dośrodkowaniu Karola Kikuta
55' - pierwsza zmiana w drużynie z Szamotuł, Hubert Słomiński zmienił Miłosza Nowika
57' - druga zmiana w Błękitnych, za Jakuba Tomkowiaka wszedł Bartosz Mazański
60' - druga zmiana w Sparcie, Marcin Damse za Tomasza Stelmaszyka
68' - piękna bramka po strzale z dystansu w wykonaniu Tomasza Paula. 1:3
72' - dobra akcja Tomasza Paula, w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz wronczan
73' - trzecia zmiana w drużynie z Szamotuł, Kolat Arkadiusz za Jarosława Bogackiego
75' - trzecia zmiana w drużynie Błękitnych, Szymon Baranowski za Marcina Pujanka
79' - ostatnia zmiana w MKS-ie, Daniel Nowacki za Jakuba Wyrowskiego
80' - strzał z dystansu obok bramki Daniela Kownackiego w wykonaniu Grzegorza Raszewskiego
83' - zamieszanie w polu karnym, faul na bramkarzu Sparty
85' - żółta kartka dla kapitana Błękitnych Przemysława Małeckiego za faul taktyczny
86' - kolejny piękny gol po strzale z dystansu, bramkę zdobył Marcin Damse. 1:4
88' - ostatnia zmiana w drużynie Sparty, Kluza Miłosz za Przemysława Szałę

Koniec meczu. Zasłużone zwycięstwo zespołu z Szamotuł. Kibice w drugiej połowie nieco mniej bluzgali, ale na sektorze gości pojawiła się pirotechnika. Wieczorem pojawi się obszerna galeria zdjęć. Zapraszam do oglądania.