Od poniedziałku do czwartku przed Muzeum Ziemi Wronieckiej trwało rzeźbienie postaci Przemysła II. Podjął się tego artysta, jeden z najaktywniejszych twórców powiatu szamotulskiego - Eugeniusz Tacik.

Eugeniusz Tacik rzeźbi w drewnie. Jego prace można podzielić m.in. na sakralne, świeckie, babyjagi, diabły, muzykantów, rzeźby symboliczne, oraz monumentalne, do których artysta używa piły motorowej. W tym tygodniu można było obserwować powstawanie rzeźby, która przedstawiać będzie Przemysła II (postaci, która ma wielkie ma wielkie znaczenie dla Wronek. To za jego sprawą do miasta sprowadzili się dominikanie, którzy na mocy przywileju wydanego w 1279r - właśnie przez Przemysła II - wybudowali tutaj kościół i klasztor).

Codziennie, od poniedziałku do czwartku, po godzinie 15.00 wronczanie mieli też okazję porozmawiać z artystą i posłuchać jego licznych i ciekawych historii.

Tak rzeźba prezentowała się w środę przed południem.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!