Dziesięć goli w Otorowie. LZS - Sokół Duszniki 5:5! Taki mecz, to wizytówka ligi

Jakub Czekała
Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie tygodnia na terenie powiatu szamotulskiego. Coraz bliżej zimowej przerwy, jednak piłkarze nadal rywalizują i walczą o ligowe, cenne punkty.

Podsumowanie zaczynamy od Derbów Polski, a więc pojedynku Lecha Poznań z drużyną z Warszawy. Mecz raczej zawiódł oczekiwania kibiców – i jednych i drugich. Ciekawych akcji było, jak na lekarstwo, goli zupełnie się nie doczekaliśmy. Po ekstraklasowym klasyku oczekiwać należy czegoś więcej niż tego, co zaprezentowali piłkarze obu ekip. Po 2 celne strzały i w sumie 11 sytuacji bramkowych dzielonych na dwie drużyny, to zdecydowanie za mało.

Przenosimy się na nasze boiska. Miłą niespodziankę kibicom sprawiły w V lidze drużyny reprezentujące powiat szamotulski. Sokół Pniewy pokonał na własnym obiekcie Płomienia Przyprostynię 3:1, z kolei Sparta Szamotuły na wyjeździe zremisowała ze Stróżewem 3:3. To niby tylko remis i jeden punkt, ale pamiętać należy, że ekipa gospodarzy tego meczu znajduje się na 5 miejscu w tabeli, a Sparta w jej dolnej części.

Tymczasem w najbliższą sobotę 18 listopada w Szamotułach o godzinie 13.30 początek derbowego spotkania. Sparta podejmie Sokoła.

W klasie okręgowej tempa nie zwalnia Kłos Gałowo. Wicelider wygrał na trudnym terenie w Niepruszewie 0:2. Z kolei w Dzień Niepodległości doszło do derbów powiatu w klasie okręgowej. LZS Otorowo podejmowały Sokoła Duszniki. Beniaminek wysoko postawił poprzeczkę gospodarzom, bo choć mecz zakończył się podziałem punktów, to w bardzo imponującym rozrachunku – bo aż 5:5. Jak poinformował w swojej relacji Sokół Duszniki, w pierwszej połowie było 2:2, choć to LZS prowadził 2:0. Co ciekawe jednak, w 85 minucie meczu gospodarze z Otorowa prowadzili 5:3, a mimo to piłkarze beniaminka zdołali mecz ten zremisować.

W najbliższej kolejce dojdzie do kolejnych derbów. Kłos Gałowo zagra z Sokołem Duszniki u siebie. Na pewno również i tu będzie ciekawie. Start w sobotę 18 listopada o godzinie 14 w Gałowie.

W grupie II A-klasy Byki Oborowo przegrały w Wyszynach 3:2, a Warta Wartosław zremisowała w Rogoźnie 3:3. Z kolei mecz Warty Obrzycko, który odbywał się w Ryczywole został przerwany w 76 minucie meczu przy stanie 2:2 z powodu niewłaściwego zachowania kibiców gospodarzy. Szczegółów jednak nie podano. Na stronie internetowej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej brak na razie komunikatu w tej sprawie oraz decyzji, co do ostatecznej weryfikacji (stan na 13 listopada, g. 17), tj. Czy spotkanie zostanie dokończone, czy też piłkarze Warty otrzymają punkty w ramach walkoweru.

W grupie III A-klasy doszło do „gajowych” derbów. KS Gaj Wielki na własnym obiekcie podejmował Zielonych Gaj Mały. Wygrali goście 1:2. Matrot Kąsinowo wywalczył cenny punkt we Lwówku, remisując 0:0 z OsiRem, z kolei Czarni Kaźmierz zremisowali u siebie z Orłami Pniewy 2:2.