Wybierz region

Wybierz miasto

  III Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

  Kino Halszka
  Szamotuły, ul. Dworcowa/7, +48 61 292 00 31

  20:00 Czwartek, 9 kwietnia

  • Wstęp wolny

  Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA (2013) odbyła się w 21 miejscowościach („20 miastach i Pacanowie”). Druga edycja (2014) w 44 miejscowościach (39 miastach i 5 wsiach). Edycja trzecia już na starcie miała więc poprzeczkę zawieszoną wysoko. Ale O!PLA nie byłaby sobą, gdyby jej nie przeskoczyła! Z dumą ogłaszam, że III Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji odbędzie się w 51 miejscowościach (47 miastach i 4 wsiach)!

  O!PLA 2015 odbędzie się w dn. 21 marca – 31 maja 2015 (PROJEKCJE OGOLNOPOLSKIE W 51. MIEJSCOWOŚCIACH: 21.03 – 24.05.2014), z Wielkim Otwarciem 21 marca 2015 oraz Wielkim Finałem w dn. 29 – 31 maja 2015 w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

  Głównym Organizatorem O!PLA jest Animation Across Borders.
  Przypomnijmy, że tegoroczna O!PLA to aż 7 kategorii:

  1. STUDYJNA > filmy zrealizowane w studiach (wytwórniach) filmowych (w tym Dyplomy realizowane poza uczelnią), posiadające dofinansowanie z państwowych źródeł (PISF, MKiDN, etc.). Innymi słowy, filmy posiadające określony budżet.

  2. SZKOLNA > filmy zrealizowane w szkołach filmowych / artystycznych, w tym także filmy zrealizowane przez studentów animacji w ramach warsztatów animacji.

  3. OFF > filmy zrealizowane poza systemem studyjnym lub szkolnym, i nie posiadające dofinansowania z państwowych źródeł (PISF, MKiDN, etc.), a także filmy zrealizowane przez amatorów w ramach warsztatów animacji.

  4. ANIMOWANY WIDEOKLIP/TELEDYSK > filmy zrealizowane do utworu muzycznego.

  5. ANIMOWANA FRASZKA > filmy, których akcja trwa maksymalnie 120 sekund.

  6. FORMANIMY > nowa kategoria, która pojawiła się w trakcie tegorocznych prac selekcyjnych. FORMANIMY obejmować będą te realizacje, w których najważniejszy jest aspekt formalny dzieła, niekoniecznie wymagający przekazywania „głębszych treści”, czy w ogóle opowiadania jakiejkolwiek „literackiej” historii.

  7. TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! > filmy skierowane do dzieci, ale podzielone na dwie podkategorie: 1) PRZEDSZKOLAKI i 2) PODSTAWOWKA. W tej kategorii jurorami będą najmłodsi widzowie!

  Do konkursu przyjmowane były POLSKIE FILMY ANIMOWANE, zrealizowane pomiędzy 1. stycznia 2013 roku, a 31. grudnia 2014 roku, w dowolnej technice animacyjnej (w tym filmy kombinowane posiadające co najmniej 50% sekwencji animowanych), o czasie trwania nie dłuższym niż 22 minuty (włącznie z napisami końcowymi).

  Serdecznie zapraszamy ;)

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czy umiesz odwalać fuszerkę? Zbuduj najgorszy dom na świecie