Fundacja Walcz O Zdrowie z wizytą w ZSS im. Jana Brzechwy

2013-11-05 14:12:47

Wyposażenie kuchenne, meble i zestaw gier edukacyjnych to prezenty, ufundowane przez Fundację Walcz O Zdrowie, które w ubiegły poniedziałek otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach.

Mimo niesprzyjającej aury i deszczowej pogody, w poniedziałek 28 października w Zespole Szkół Specjalnych im. J. Brzechwy doszło do wyjątkowo pogodnego spotkania. Mury szkoły gościły pracowników Fundacji Walcz O Zdrowie, którzy przywieźli przekazane przez fundację prezenty. Zestaw naczyń, nowa kuchenka elektryczna, meble oraz gry edukacyjne wzbogacą salę lekcyjną klasy pani mgr Aleksandry Piątkowskej.

- Jest nam niezmiernie miło przekazać uczniom Państwa szkoły przywiezione pomoce i głęboko wierzymy, że będą służyć im przez wiele lat – mówił, w swoim krótkim wystąpieniu prezes Fundacji Walcz O Zdrowie Łukasz Burda.

O tym, jak ważna jest pomoc uczniom ZSS im. Jana Brzechwy, wiedzą szczególnie ich rodzice, którzy, jak sami przyznają, od dawna czekali na podobny gest od kogoś z zewnątrz. Ich zdaniem, trudno o podobne środki od władz samorządowych czy chociażby oświaty, dlatego tym bardziej cieszą się z okazanej pomocy.

- Głęboko wierzymy, że państwa fundacja będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra naszych uczniów – wyraziła nadzieję dyrektor szkoły Bernadeta Adamska, dodając przy tym, że dobroć jest czymś prostym - być zawsze dla siebie nigdy nie szukać siebie.

Pomimo że wizyta przedstawicieli poznańskiej fundacji nie trwała długo, uczniowie szkoły oraz jej nauczyciele ponownie uwierzyli, jak wielką moc potrafi mieć jeden, zwykły gest. Z naszej strony natomiast apelujemy przede wszystkim do mieszkańców Szamotuł, aby podobnie jak Fundacja Walcz O Zdrowie, ochoczo wspierali wszelkie działania uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Szamotułach.

Jesteś na profilu Olaf Schlangemann - stronie mieszkańca miasta Szamotuły. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj