Siódme miejsce siatkarek Libero Domer Pleszew[ZDJĘCIA]

Mariusz Kruchowski
Libero Domer wygrały turniej
Libero Domer wygrały turniej Mariusz Kruchowski
Siatkarki Libero Domer Pleszew wygrały zorganizowany w Pleszewie turniej i mogą się cieszyć z siódmego miejsca w ramach rozgrywek III ligi B kobiet na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej

W sobotę w Sali Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie przy ul. Zielonej odbył się ostatni akcent rozgrywek w ramach III ligi B kobiet. W tym Turnieju udział wzięły trzy drużyny gospodarz Libero Domer Pleszew, KTPS Konin i Szamotulanin Szamotuły, stawką tego turnieju było siódme miejsce w ramach rozgrywek III ligi B kobiet na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Doskonale spisał się zespół prowadzony przez trenera Artura Kukułę, który wygrał oba spotkania i ostatecznie uplasował się na siódmej pozycji w rozgrywkach.

Jak stwierdził przed rozpoczęciem turnieju prezes PSPS Libero Pleszew – Mieczysław Kukuła, jest to turniej drużyn o porównywalnym potencjale i umiejętnościach i można się w tym turnieju spodziewać pojedynków pięciosetowych i dużo walki na parkiecie oraz trudno jest wskazać zespół który wygra ten turniej i zajmie siódme miejsce w III lidze B kobiet.

Słowa prezesa PSPS Libero Pleszew, były prorocze spotkania były zacięte i dużo walki na parkiecie. W pierwszym spotkaniu Libero Domer Pleszew zmierzył się z zespołem KTPS Konin i wygrał to spotkanie w stosunku 3:1, ale nie było to łatwe spotkanie dla zespołu Libero Domer, gdzie w poszczególnych wygranych setach pleszewianki rozstrzygnęły wynik na swoją korzyść w końcówkach setów.

W drugim spotkaniu spotkały się zespoły KTPS Konin z zespołem Szamotulanina Szamotuły o zwycięstwie zespołu z Konina musiał rozstrzygnąć piąty set, który to koninianki wygrały 15:9 i całe spotkanie 3:2.

W ostatnim pojedynku turnieju zmierzyły się zespoły Szamotulanina z zespołem Libero Domer, pierwszy set padł łupem zespołu z Szamotuł, ale pozostałe trzy sety wygrywają siatkarki Libero Domer i wygrywają cały turniej i mogą się cieszyć z siódmego miejsce w III lidze B kobiet.

Libero Domer Pleszew – KTPS Konin 3:1 (25:20, 22:25, 27:25, 25:22)
KTPS Konin – Szamotulanin Szamotuły 3:2 (22:25, 27:25, 25:21, 15:25, 15:9)
Szamotulanin Szamotuły – Libero Domer Pleszew 1:3 (25:21, 21:25, 23:25, 21:25)