Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szamotulski PSZOK już coraz bliżej. Władze wybrały wykonawcę

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pixabay
Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych dla miasta i gminy Szamotuły, to zadanie, jakie już wkrótce realizowane będzie przez władze Miasta i Gminy Szamotuły.

Przetarg na wykonanie PSZOKu właśnie podsumowano. Praktycznie urzędnikom pozostało już tylko podpisanie umowy z przedstawicielami firmy, która to złożyła najlepszą ofertę przetargową.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jeszcze w tym roku powstanie w miejscowości Piotrkówko.

Zakres zamówienia obejmuje między innymi wykonanie dokumentacji projektowej, wykonanie robót budowlanych, czy dostawę niezbędnego wyposażenia do PSZOK. Powstanie tam plac gromadzenia odpadów – miejsce ustawienia kontenerów o powierzchni 2520 m2 , zasiek betonowy 3-komorowy z bloków betonowych na odpady wielkogabarytowe, biodegradowalne i opony – o powierzchni 250 m2. Ponadto zbudowany ma zostać boks na odpady z grupy 15 01 i 20 01 – 100 m2, magazyn kontenerowy na odpady sprzętu AGD, elektrycznego i elektronicznego – 84 m2, czy magazyn kontenerowy na odpady niebezpieczne ze strumienia odpadów komunalnych, w którym ustawione będą specjalistyczne pojemniki na poszczególne rodzaje odpadów – 28 m2. Ostatnim elementem zadania, jest infrastruktura towarzysząca – w tym kontenerowe zaplecze biurowe.

W ogłoszonym przez gminę przetargu udział wzięły trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę, która została wybrana po sprawdzeniu wszystkich dokumentów, zaproponowała firma Ciepłownik Ekoinwestycje Spółka z podpoznańskich Plewisk, która za wykonanie zadania zażądała 2.202.007,50 zł. Kwota ta minimalnie przekroczyła zaplanowany na to zadanie budżet, który wynosił 2.150.000,00 zł brutto. Należy się więc spodziewać, że gmina zwiększy nieco pulę.

Dodać warto, że pozostali przedsiębiorcy za wykonanie zadania oferowali nieco ponad 3 oraz 4,3 mln złotych. Dodać warto, że projekt dofinansowany jest z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Tymczasem gmina informuje o zamiarze zawarcia umowy usługi odbioru i transportu do stacji przeładunkowej następujących frakcji odpadów: niesegregowane z terenu nieruchomości zamieszkałych z Miasta i Gminy Szamotuły w okresie 1.10.2023 r.-31.12.2023 r.

Jak wskazano, odbiór i transport do stacji przeładunkowej następujących frakcji odpadów: niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, opakowania z papieru i tektury, opakowania ze szkła, opakowania z tworzyw sztucznych, odpady ulegające biodegradacji, odpady wielkogabarytowe, urządzenia zawierające freony, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne zawierające niebezpieczne składniki oraz zagospodarowanie następujących frakcji odpadów komunalnych: urządzenia zawierające freony, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne zawierające niebezpieczne składnik, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, przeterminowane leki oraz zużyte opony.

Władze poinformowały również, że jest to zamówienie z tak zwanej wolnej ręki, a jego wykonawcą ma zostać Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach Sp. z o. o.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto