Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Szamotułach stawia na diagnostykę i leczenie raka jelita grubego

Magda Prętka
Magda Prętka
W trakcie spotkania z marszałkiem i posłem dyrektor Pawelczak przedstawił założenia projektu, o którego dofinansowanie ubiega się SP ZOZ
W trakcie spotkania z marszałkiem i posłem dyrektor Pawelczak przedstawił założenia projektu, o którego dofinansowanie ubiega się SP ZOZ Starostwo Powiatowe w Szamotułach
Rak jelita grubego jest chorobą, która z roku na rok dotyka coraz więcej osób. Szpital w Szamotułach prowadzi działania w zakresie diagnostyki i leczenia tej choroby

Diagnostyka i leczenie raka jelita grubego w szamotulskim szpitalu

Szpital w Szamotułach ubiega się o dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację działań projektowych, których istotnym elementem jest diagnostyka oraz leczenie raka jelita grubego. W przedsięwzięcie wpisuje się zakup specjalistycznych urządzeń, mających wesprzeć pracę kadry medycznej. Sprzęt trafić ma zarówno na bloku operacyjnym, jak i na oddziały szpitalne.

Temat omawiany był już w trakcie styczniowego spotkania z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem oraz posłem Jakubem Rutnickim w Starostwie Powiatowym w Szamotułach. Dyrektor SP ZOZ-u Remigiusz Pawelczak informował wówczas, że szpital może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w zakresie profilaktyki oraz leczenia raka jelita grubego.

- Nasz ośrodek pod kierownictwem doktora Jacka Hołdernego jest wiodącym ośrodkiem w Wielkopolsce – mówił Pawelczak zaznaczając, że pod tym względem SP ZOZ plasuje się w wojewódzkiej czołówce.

Podstawą jest diagnostyka

Poseł Jakub Rutnicki, który zaangażowany jest w promocję działań w zakresie walki z tą chorobą zauważał, że z roku na rok niestety zmaga się z nią coraz więcej osób – niekoniecznie w wieku senioralnym. Stąd też tak istotna jest diagnostyka oraz wspieranie szpitali w działaniach tego typu.

- Żebyśmy mogli poprawić kondycję i zdrowie mieszkańców powiatu szamotulskiego, oprócz dobrej kadry, potrzebne są dobre i odpowiednie narzędzia – komentował Rutnicki - Powinniśmy iść w takim kierunku, by w przeciągu kilku następnych lat każdy mieszkaniec Szamotuł, powiatu szamotulskiego, mógł mieć przeprowadzoną kolonoskopię – ale nie na etapie, kiedy pojawia się problem, tylko na etapie 50-latka, 55-latka, czy też 60-latka. Wówczas każdy miesiąc, każdy rok ma gigantyczne znaczenie – mówił podkreślając istotę profilaktyki.

Warto dodać, że od końca stycznia w szamotulskim SP ZOZ-ie można korzystać z opieki proktologicznej w ramach, której leczone są choroby jelita grubego. Świadczenia udzielane są w poradni chirurgii ogólnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto