MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wroniecka służba zdrowia wciąż wymaga leczenia

SANDRA WAWRZYNIAK
Sandra Wawrzyniak
Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby wroniecka przychodnia, należąca do ZZOZ Czarnków, miała szanse rozwoju? Czy zostanie rozwiązany problem pediatry? Na te i inne pytania odpowiadał doktor Błażej Ciesielczyk pełniący od trzech tygodni funkcję dyrektora czarnkowskiego szpitala

Wśród mieszkańców Wronek pojawiło się ostatnio wiele pytań związanych z funkcjonowaniem Przychodni Lekarza Rodzinnego prowadzonej przez Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie, m. in. o obecność pediatry. Aby rozwiać wszystkie wątpliwości została zorganizowana konferencja prasowa, w trakcie której pełniący od trzech tygodni funkcję dyrektora Zespołu Zakładu Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie Błażej Ciesielczyk przedstawił plan działań na najbliższe miesiące.
Już na samym wstępie czarnkowski dyrektor zaznaczył, że Wronki są dla niego priorytetem oraz że zależy mu, aby zwiększyła się liczba zadeklarowanych pacjentów do przynajmniej 5 tysięcy, ponieważ bez tego wszelkie poważne zmiany mogą nie nastąpić lub będą one znacząco utrudnione. Obecnie zapisanych jest 1900 pacjentów.
Dla mieszkańców największym problemem jest dostępność pediatry. Dr Ciesielczyk zapewnił, że priorytetem dla niego jest znalezienie lekarza, który zacznie pracę we Wronkach „od zaraz”. Przyznał również, że jest w trakcie rozmów z młodą lekarką, która najprawdopodobniej zacznie pracę jako pediatra wroniecki dopiero od 2020 roku.
Kolejnym tematem było warunkowe utrzymanie świątecznej opieki zdrowotnej, tzw. „wieczorynki”. Rozpoczęły się już pierwsze rozmowy w oddziale NFZ, w których uczestniczył również burmistrz Wronek Mirosław Wieczór. W przypadku niepowodzenia dialogu z NFZ świąteczna opieka zdrowotna będzie utrzymana w przypadku deklaracji przystąpienia do przychodni 5 tysięcy pacjentów. Doktor Ciesielczyk zaznaczył także, że znaczącą rolę w kwestii utrzymania „wieczorynki” mają sami mieszkańcy. Zachęcał ich do zwracania się listownie do NFZ w tej sprawie oraz do tworzenia i podpisywania petycji.
Dyrektorowi ZZOZ w Czarnkowie zależy również na poszerzeniu usług świadczonych przez Ambulatoryjną Opiekę Specjalistyczną we Wronkach w zakresie poradni chirurgicznej oraz poradni urazowo – ortopedycznej. Pojawiła się również możliwość utworzenia poradni leczenia bólu oraz dermatologicznej. Wstępnie miałyby one działać kilka razy w tygodniu. Wnioski w tej sprawie zostały już złożone w NFZ.
Doktor Błażej Ciesielczyk przed konferencją odwiedził również wroniecką przychodnię, gdzie zajrzał do gabinetów lekarskich. Zapowiedział częste kontrole, które mają na celu poprawienie jakości usług medycznych. Przyznał, że jest potrzebny pilny remont poradni ginekologiczno – położniczej, zaczynając od przebieralni kończąc na samym miejscu badania. Pierwsze kroki w tej sprawie zostały poczynione w trakcie XI Sesji Rady Miasta i Gminy Wronki. W trakcie swojego wystąpienia, dyrektor oprócz przedstawienia planu modernizacji wronieckiej przychodni, poprosił włodarzy gminnych o pomoc finansową w celu przeprowadzenia potrzebnych remontów.

od 7 lat
Wideo

Gałązka-Sobotka: kładziemy pacjentów w szpitalu bez uzasadnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto