50 charytatywnych marzeń, czyli dlaczego warto zmieniać świat na lepsze

Materiał informacyjny T-Mobile
23 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. To dobry moment, by zwrócić uwagę na problemy osób, dla których los był mniej łaskawy niż dla nas. Pamiętając o tym, że pomagać warto przez cały rok, sieć T-Mobile pomogła swoim pracownikom w spełnieniu 50 charytatywnych marzeń.

Sytuacja związana z pandemią sprawiła, że ograniczyliśmy kontakty międzyludzkie, koncentrując się na naszych własnych problemach. Warto jednak pamiętać, że wokół nas jest wiele osób i instytucji czekających na wsparcie.

Magenta Dream Makers, czyli pracownicy T-Mobile spełniają marzenia

Niestety, w związku z pandemią koronawirusa w roku 2020 aż 40 proc. przedsiębiorstw musiało porzucić chociaż część przedsięwzięć w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. CSR), lub wstrzymać na jakiś czas ich realizację (dane Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej).

T-Mobile postanowił jednak w tej kwestii iść pod prąd i nadal pomagać najbardziej potrzebującym. W ubiegłoroczne Mikołajki przed warszawską siedzibą operatora stanęła choinka. Drzewko przyozdobiły bombki, na których znalazły się życzenie charytatywne pracowników operatora. To właśnie z tych niecodziennych ozdób świątecznych wybranych zostało 50 marzeń, które spełnia T-Mobile. Okazało się, że marzenia i kreatywność pracowników firmy przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów akcji Magenta Dream Makers. W połowie stycznia operator rozpoczął wdrażanie w życie tych charytatywnych marzeń pracowników sieci.

Pomoc organizacjom, osobom potrzebującym i zwierzakom

Wielu z pracowników chciało wesprzeć znane organizacje takie jak Caritas, Fundacja Mam Marzenie, Dzieciom Zdążyć z Pomocą czy Fundacji TVN „Nie Jesteś Sam”. Na pomoc mogły liczyć także mniej rozpoznawalne organizacje, jak np. Smile Warsow, która pomaga osobom bezdomnym, rozdając ubrania i jedzenie, czy fundacja „Feminoteka”, która od lat walczy z przemocą wobec kobiet.

Grono pracowników T-Mobile poprosiło również o wsparcie dla osób ze swojego najbliższego otoczenia. Dzięki pomocy Magentowych Mikołajów pomoc uzyskał m.in. czteroletni Czaruś, który urodził się z niezwykle rzadkim zespołem BSW, objawiającym się przerostem narządów wewnętrznych. Rodzina chłopca od wielu miesięcy zbiera pieniądze na operację w USA, ponieważ w Polce nie da się pomóc chłopcu.

Wsparcie uzyskał także mały Adaś, który cierpi na zespół wad wrodzonych, m.in. na atrezję lewego przewodu słuchowego zewnętrznego, wadę wrodzoną przewodu pokarmowego, wadę rozwojową mózgu pod postacią częściowego braku móżdżku i głęboki niedosłuch lewostronny.

Inny pracownik T-Mobile pomoże bratu swojej koleżanki, który został potrącony przez pijanego kierowcę. Mężczyzna przeleżał trzy tygodnie w śpiączce, a gdy się obudził, dowiedział się, że została mu amputowana noga. Spełnienie życzenia Magentowego Mikołaja pozwoli na zakup protezy, która ułatwi mężczyźnie dalsze życie.

Wśród pracowników T-Mobile nie zabrakło także miłośników zwierząt. Zgodnie z ich życzeniem pomoc otrzyma m.in. Schronisko dla Psiaków w Sokołowie Podlaskim, wymagające modernizacji i zakupu dodatkowych klatek.

Na pomoc liczyć może także schronisko „Fundacji Braci Mniejszych” w Nowym Dworze Mazowieckim. Dzięki akcji T-Mobile obiekt zaopatrzony zostanie w niezbędną karmę, koce, ręczniki jak również zabawki dla zwierząt.

Akcja T-Mobile pokazała, ile jest wokół nas osób potrzebujących naszego wparcia. Choć takie wydarzenia jak Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym rok rocznie przypominają nam o ludziach, którzy nie mieli tyle szczęścia co my, to warto pamiętać, że zasługują oni na naszą pomoc przez cały rok. A o tym z pewnością przypominać będą nam kolejne akcje operatora.

W specjalnym materiale wideo magentowego operatora pracownicy T-Mobile opowiedzieli o osoby i organizacjach, które otrzymały pomoc w ramach akcji Magenta Dream Makers.

Wideo

Materiał oryginalny: 50 charytatywnych marzeń, czyli dlaczego warto zmieniać świat na lepsze - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie