Awans do ćwierćfinału Pucharu Polski oraz awans w ligowej tabeli

Jakub Czekała
Miasto Pniewy
Red Dragons Pniewy mogą uznać miniony tydzień za udany. Drużyna wygrała ligowy pojedynek, a kilka dni wcześniej awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. W dwóch meczach Dragonsi strzelili w sumie 12 bramek, tracąc tylko trzy.

Ligowa potyczka z AZS US Katowice Futsal Team – patrząc po układzie tabeli powinna być dla pniewskich gospodarzy spotkania spacerkiem, bo rywal zdecydowanie niżej notowany. Do przerwy jednak goście postawili się Czerwonym Smokom, zaskoczyli też miejscowych kibiców – bo remisowali 2:2. Bramki dla nas zdobywali Hoły w 19 i Kostecki w 20 minicie, a dla gości Vakhula w 11 i Lapa w 20 minucie.

Po zmianie stron goście jeszcze kilka minut stawiali opór. Co prawda w 24 minucie Skrzypek wyprowadził Dragonsów na prowadzenie, jednak już minutę później Golly trafił na 3:3. Na szczęście jednak dla nas, Smoki podkręciły tempo i wygrały – Skrzypek w 36 i Romero w 40 kolejno trafiali. Ostatecznie 5:3 i awans na szóste miejsce w ligowej tabeli.

W czwartek ekipa z Pniew rywalizowała w hali na Twardowskiego w Szczecinie w meczu 1/8 PP w futsalu z tamtejszym Futsal Szczecin. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, którą Czerwone Smoki wygrały 0:4, po przerwie dołożyli jeszcze dwa trafienia i spotkanie zakończyło się wygraną 0:6. Bramki strzelali: Storozhuk w 3 minucie, Hoły w 6 minucie, Skrzypek w 17, 19 i 37 minucie, a także Błaszyk w 35 minucie.

W meczu ćwierćfinałowym Dragonsi zmierzą się z kolejnym pierwszoligowcem, tym razem z GKS Futsal Tychy. Mecz odbędzie się 15 marca w Tychach.