Będą walczyć o utrzymanie w lidze. Właśnie rusza runda jesienna

Jakub Czekała
Jakub Czekała
szamotuly.naszemiasto.pl
Już w najbliższy weekend, czyli w sobotę 6 i niedzielę 7 marca wraca część rozgrywek piłkarskich w ramach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Niestety ze względu na ograniczenia pandemiczne powodują, że spotkanie odbywać się będą bez udziału publiczności i na razie nie wiadomo kiedy kibice będą mogli wrócić na trybuny. Tymczasem piłkarze – amatorzy po dość skróconym – również przez Covid-19 i związane z tym obostrzenia – okresie przygotowawczym wrócą do rywalizacji o ligowe punkty.

Meczem w Wolsztynie z miejscowym Gromem rywalizację w sobotę rozpocznie Sokół Pniewy, w tramach rozgrywek V ligi grupy wielkopolskiej II. Pniewianie muszą się spiąć, by utrzymać się w lidze. Z każdej grupy V ligi spadają do Klasy Okręgowej drużyny zajmujące pięć ostatnich miejsc (to jest 14-18). Sokół zajmuje obecnie 13 miejsce, mając cztery punkty przewagi nad drużyną z miejsca 14.

W pierwszym meczu tych drużyn w rundzie jesiennej lepsi okazali się pniewianie, wygrywając 2:0. Dodajmy, że sobotni rywal Sokoła zajmuje obecnie 15 miejsce ze stratą 6 punktów do bezpiecznego, dającego utrzymanie w lidze miejsca.

Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Dodaj ogłoszenie