Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bibliotekarki z Pniew polecają swoje szczególne książki

Wiktoria Poczekaj
Życie w izolacji nie jest proste. Pewnie wielu z nas odruchowo sięga po telefon, by sprawdzić aktualne statystyki, ogląda kanały informacyjne. To oczywiście nic złego, pamiętajmy jednak, że nadmiar informacji może budzić w nas niepokój i lęk, a długotrwały stres jest niekorzystny dla zdrowia i samopoczucia. W tym trudnym czasie warto znaleźć coś, co sprawia nam przyjemność i pomaga się zrelaksować.

Dla niektórych może to być medytacja, dla innych ćwiczenia czy rozwiązywanie krzyżówek.
- Wszystkie te metody są dobre, my dorzucamy jeszcze coś, co lubimy najbardziej: książki. Może uda się codziennie wygospodarować chociaż pól godziny na czytanie? Herbata, kawa, wygodny fotel i dobra powieść. Wiemy, że wszystkie biblioteki są teraz zamknięte, ale czy nie mamy gdzieś książek odłożonych na później? Może warto też sięgnąć po lekturę, którą już czytaliśmy, by sprawdzić, czy teraz dostrzeżemy w niej coś więcej. Poniżej nasze propozycje - mówią panie bibliotekarki z Pniew
Aśka: Na poprawę humoru polecam dwa zbiory felietonów. „Mama ma zawsze rację” Sylwii Chutnik – oryginalne, a przede wszystkim zabawne historie i spostrzeżenia, prawdziwe życie opisane przez świetną pisarkę, dla każdej i każdego!
„Láska nebeská” Mariusza Szczygła – o Czechach i Polakach, dwóch pozornie podobnych narodach, które różnią się tak bardzo, jakby dzielił je kosmos. To nie oznacza, że nie możemy się śmiać z tych samych rzeczy… albo z siebie nawzajem – z naszych narodowych wad, przywar i przyzwyczajeń.
Natalia: Moją ulubiona autorką jest J.K. Rowling. Dzieciom i młodzieży na pewno nie trzeba przedstawiać Harry’ego Pottera. Siedem obszernych tomów z pewnością będzie stanowić dobre lekarstwo na nudę. Dorosłych zachęcam do przeczytania serii powieści napisanych przez Rowling pod pseudonimem: Robert Galbraith. Mam nadzieję, że pokochacie pozornie nieprzyjemnego i oschłego Cormorana Strike’a – prywatnego detektywa rozwiązującego nawet najbardziej zawiłe zagadki kryminalne.
Wszystkie wymienione przeze mnie książki są również dostępne w formie audiobooków - młodszym czas umili głos Piotra Fronczewskiego, starszym - Macieja Stuhra. Obie interpretacje są naprawdę świetne!
Ewa: Uwielbiam książki o zwierzętach, które pomagają mi się oderwać od rzeczywistości, moje ulubione to: „Dante na tropie”, „Wszystkie stworzenia duże i małe” i „Był sobie pies”. Na zwierzętach zawsze można polegać (nawet tych książkowych!)
Ania: Dla mnie najciekawsze są poradniki o pielęgnacji roślin w ogrodach, na tarasach i w mieszkaniach. W książkach znajduję inspiracje do stworzenia wymarzonego ogrodu i twórczego recyklingu: nadawania starym rzeczom nowego życia.
Edyta: Polecam książkę hiszpańskiego autora Carlosa Ruiza Záfona pt. „Cień wiatru”. Jest to powieść osadzona w realiach Barcelony z czasów wojny domowej, którą czyta się jednym tchem. Główny bohater, młody chłopak o imieniu Daniel, próbuje rozwikłać zagadkę zapomnianego autora, którego książki znikają w tajemniczy sposób. „Cień wiatru” to historia fascynująca, tajemnicza i nieodgadniona. Zagłębiając się w fabułę wydaje się nam, że nic do siebie nie pasuje, a jednak…
Zachęcamy do korzystania z własnych księgozbiorów. Wciąż też można kupić książki w wersji elektronicznej, w wersji na czytnik, tablet, komórkę czy zwyczajnie na komputerze. Za zapachem książki z biblioteki przyjdzie nam jeszcze poczekać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto