Błękitni wracają do piłkarskiej elity juniorów

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Archiwum Błękitni Wronki
Udostępnij:
W marcu ruszy rywalizacja w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-17. W rozgrywkach wystartuje ekipa Błękitnych Wronki, która awansowała po dwumeczu z Jaguarem Gdańsk.

Wronczanie przegrali na wyjeździe 2:3 i wygrali u siebie 1:0. Gole zdobyte na wyjeździe pozwoliły im awansować do piłkarskiej elity juniorów.

Dwa lata temu Błękitni w Centralnej Lidze Juniorów już rywalizowali. Teraz wracają ponownie.
- Powrót na szczebel centralny i utrzymanie się w nim to jeden z celów wronieckiego klubu, który w tym roku obchodzi swoje 100-lecie istnienia – podkreśla trener zespołu Adam Drozdowicz.

Wronczanie stoczą pojedynki z Lechią Gdańsk, Pogonią Szczecin, czy Wartą Poznań. Najciekawszym i najbardziej zaciętym pojedynkiem będą jednak tak zwane „derby internatu”, czyli rywalizacja z rówieśnikami z Lecha Poznań. To właśnie we Wronkach Kolejorz ma swoją akademię juniorów. A zawodnicy obu zespołów – zarówno Błękitnych, jak i Lecha - trenują na tych samych obiektach, uczęszczają do tej samej szkoły i mieszkają razem w tym samym internacie.

Dodajmy, że w Centralnej Lidze Juniorów U-17 rywalizują w sumie 32 zespoły, które podzielone są na 4 grupy. To w nich toczy się bezpośrednia rywalizacja. Wronki są najmniejszym piłkarskim ośrodkiem w Polsce w tych rozgrywkach.

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Dodaj ogłoszenie