Brązowy Piotruś! Trzecie miejsce Liska na Mistrzostwach Europy!

Jakub Czekała
Polska Press
Od 4 do 7 marca w Toruniu odbywały się 36. Halowe Mistrzostwa Europy. O medal walczył tu pochodzący z Dusznik Piotr Lisek.

Nasz reprezentant zajął w zawodach trzecie miejsce, a więc zdobył tym samym brązowy medal. Ponownie więc po dwóch latach stanął na podium europejskiego turnieju. Przypomnijmy, że w marcu 2019 roku Piotr zajął 2 miejsce w turnieju, który odbywał się w szkockim Glasgow.

W niedzielę Piotr poradził sobie z wysokościami 5.50 metra, 5.70 oraz 5.80. Zaatakował jeszcze 5.85, jednak ta próba okazała się nieudana. Niemniej 5.80 wystarczyło, by Piotrek wywalczył w Toruniu trzecie miejsce.

Dodać należy, że w lutym tego roku Lisek w tej samej hali wywalczył Mistrzostwo Polski. Wówczas Piotr wygrał zawody pokonując wysokość 5 metrów i 60 centymetrów. Próbował jeszcze pobić ten wynik, jednak nie poradził sobie z wysokością 5.80.

Moje skoki były pozytywne. Najpierw walczyłem o mistrzostwo Polski, później skakałem dla kibiców. Myślę, że moja forma wzrasta. Mam nadzieję, że podczas mistrzostw Europy dostarczę ponownie pozytywnych emocji – zaznaczył Lisek. (wypowiedź ze strony PZLA).

Odnosząc się jeszcze do tych słów, śmiało można stwierdzić, że Piotr tych pozytywnych emocji nam przyniósł! Gratulujemy.