Cenne punkty Sokoła Pniewy zdobyte na wyjeździe

Robert Poczekaj
[13 kolejka – Rbsport.pl „V liga” – gr. 2 | Sezon 2020/2021] Patria Buk – Sokół Pniewy 3:6 (2:2). Bramki dla Sokoła: Marcin Chorzępa x2, Rafał Szaj x2, Mateusz Łowigus, Kacper Golec

To już trzynasta ligowa kolejka. Przyszło się w niej zmierzyć pniewskiemu Sokołowi z Patrią Buk. Patria radzi sobie w tym sezonie nieco gorzej jednak mecze z tym zespołem nie bywają dla pniewian zbyt łatwe. Mimo to pierwszą bramkę w tym spotkaniu strzałem głową zdobył kapitan Sokoła Pniewy – Marcin Chorzępa. Gospodarze wkrótce doprowadzili do remisu. Ich radość nie trwała długo, ponieważ jeden z piłkarzy Patrii otrzymał czerwoną kartkę. To znacznie ułatwiło dalsze grę przyjezdnym.

Na ponowne prowadzenie wychodzą za sprawą Mateusza Łowigusa. Pod koniec pierwszej połowy popełniają błąd w rozegraniu piłki, który kończy się utratą bramki.

W drugiej połowie uwidoczniła się różnica w liczbie piłkarzy na boisku, dzięki czemu Sokół zdobywa cztery bramki (dwukrotnie Rafał Szaj oraz raz Marcin Chorzępa i Kacper Golec). Ostatnie minuty meczu to znowu dekoncentracja i utrata trzeciej bramki.

Mecz w Buku był pożegnalnym występem w barwach Sokoła Pniewy dla Andrii Bodnara, który z powodów rodzinnych postanowił wrócić na Ukrainę. Obrońca ten rozegrał dla w zespole Pniew 12 spotkań, w tym 9 w podstawowym składzie.

Za tydzień o 14:00 na Stadionie Miejskim w Pniewach Sokół podejmować będzie Pogoń Śmigiel. Wynik na żywo będzie podawane w mediach społecznościowych.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani