Czarni Wróblewo na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie utrzymanie

Tobiasz Chożalski
Do zakończenia rozgrywek IV Ligi została jedna kolejka, która zostanie rozegrana w sobotę. Nie ma ona jednak większego znaczenia dla piłkarzy Czarnych Wróblewo, którzy zapewnili sobie utrzymanie. Wróblewianie w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyli komplet sześciu punktów i tylko cud może ich pozbawić możliwości gry na IV-ligowych boiskach w przyszłym sezonie.

Po zwycięstwie nad Pogonią Lwówek przyszedł czas na pojedynek z Leśnikiem Margonin. Z układu tabeli wynikało, że zwycięstwo praktycznie zapewni utrzymanie. Decyzją Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej całą kolejkę rozegrano w środę, 23 maja.

Pierwsze minuty spotkania nie napawały optymizmem. Już po niecałym kwadransie sędzie podyktował kontrowersyjny rzut karny dla przyjezdnych, który został zamieniony na bramkę. Po stracie gola piłkarze Czarnych nie mieli już nic do stracenia, musieli zacząć atakować. Już w 25 minucie po bramce Marcina Florka udało się doprowadzić do wyrównania. Później na boisku rządzili już tylko gospodarze.

Spotkanie zakończyło się efektownym zwycięstwem wróblewian 5:1, a kolejne bramki strzelali: Robert Kliszkowiak, Grzegorz Anioł, Wojciech Kałużyński i Mariusz Chojan. W 73 minucie za podważanie decyzji sędziego drugą żółtą kartkę otrzymał Dariusz Woźny, który musiał osłabić drużynę.

Dla Czarnych Wróblewo sezon 2011/2012 był bardzo nierówny. Dobre występy przeplatały się z wysokimi porażkami. Kibice, którzy pojawiali się na stadionie we Wróblewie obejrzeli kilka emocjonujących spotkać, w których ich drużyna pokazała klasę i potrafiła powstać z kolan. Najważniejsze, że cel minimum został osiągnięty i jedyna drużyna z powiatu szamotulskiego występująca w tym sezonie w IV Lidze, zagra w niej również na wiosnę.