Duszniki. Turniej Bocci odbył się już po raz dziewiąty [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dusznikach już po raz dziewiąty odbył się Dusznicki Turniej Bocci. Wydarzenie po raz kolejny zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Duszek.

Tym, którzy nie wiedzą spieszymy z wyjaśnieniami, że Boccia, to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule – bocce.

- Najbardziej popularna dyscyplina sportowa dla osób niepełnosprawnych – boccia – polega na umieszczeniu specjalnych kul, nazywanych również bulami, jak najbliżej określonego celu. Zawodnicy mogą wprowadzać je na boisko w dowolny sposób. Dozwolone są rzuty, kopnięcia, stosowanie rynny wspomagającej, a także pomoc asystenta. Gracze mogą przyjąć dowolną pozycję stojącą lub siedzącą. Dzięki temu w boccię mogą grać osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi i porażeniem mózgowym – można przeczytać na stronie www.bocciasport.com.

Zawody były bardzo udane, a najważniejsze, że zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy dusznickich zawodów. Był to sport ponad podziałami, a wśród uczestników znalazła się również reprezentacja gminnego samorządu: wicewójt Tadeusz Zimny, radna Justyna Bachorz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Karolina Leszczak oraz kierownik Warsztatów Terapi Zajęciowej Iwona Kaczmarek.

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Dodaj ogłoszenie