Gm. Szamotuły. "Tarcza" zaprosiła na Turniej Strzelecki o Puchar Starosty [ZDJĘCIA]

Michalina Fritsch
W ubiegłą niedzielę na strzelnicy w Mutowie odbył się XIII Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Szamotulskiego, organizowany przez Klub Strzelecki „Tarcza” Szamotuły

Do rywalizacji przystąpiło 76 uczestników z licencjami zawodniczymi PZSS, w 3 konkurencjach: karabin sportowy na dystansie 50 m, pistolet sportowy na dystansie 25 m oraz pistolet centralnego zapłonu 25 m.
Rywalizację w konkurencji karabin sportowy wygrał Grzegorz Jaskuła (KS „Tarcza” Szamotuły), II miejsce zajął jego klubowy kolega – Rafał Pierściński, a III – Czesław Kucharski, również z „Tarczy”. Jaskuła okazał się również bezkonkurencyjny w strzelaniu z pistoletu sportowego. II miejsce wywalczył tu Michał Klimek (KS „Tarcza” Sza-motuły), a trzecia lokata należała do Antoniego Kukułki (LTS Leszno). W konkurencji pistolet centralnego zapłonu ponownie triumfował Grzegorz Jaskuła. Tuż za nim uplasował się Antoni Kukułka, a na miejsce III wskoczył Michał Klimek.

W części otwartej zawodów – dla niezrzeszonych, wzięło udział spore grono młodzież do lat 18. Młodzi miłośnicy strzelectwa rywalizowali w 2 konkurencjach: pistolet sportowy na dystansie 25 m oraz karabin sportowy. W strzelaniu z pistoletu najlepszy okazał się Stanisław Woźniak. II miejsce zajęła Natalia Nowicka, a III – Joachim Szaj. W konkurencji karabin sportowy ponownie triumfował Stanisław Woźniak.

W grupie 18 + natomiast do ostatnich minut trwała zacięta rywalizacja. Ostatecznie, w pistolecie sportowym 25 m I miejsce wywalczyła Magdalena Szczepańska , drugi był Jacek Szaj, a trzeci – Emil Pyjor. W konkurencji karabin sportowy z kolei po zwycięstwo sięgnęła Justyna Kudela, II miejsce należało do Magdaleny Szczepańskiej, a stawkę podium zamknął Emil Pyjor.

Turniej połączony został z wystawą broni kolekcjonerskiej.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani