Gm. Szamotuły. UKS Pamiątkowo z garścią medali na regatach w Jerzykowie!

Magda Prętka
Zawodnicy i zawodniczki UKS Pamiątkowo zdobyli w 23 wyścigach aż 6 medali!
Zawodnicy i zawodniczki UKS Pamiątkowo zdobyli w 23 wyścigach aż 6 medali! UKS Pamiątkowo
Świetnymi wynikami zakończył się udział zawodników i zawodniczek UKS Pamiątkowo w zawodach kajakarskich, rozgrywanych w miniony weekend w Jerzykowie. Do domów wrócili z garścią medali!

Duży sukces UKS Pamiątkowo

Kajakarze i kajakarki z Pamiątkowa mają nie lada powody do zadowolenia. Regaty, które w sobotę, 28 sierpnia odbyły się w Jerzykowie okazały się dla nich niezwykle udane. W 23 wyścigach zdobyli w sumie 6 medali, a trzeba zaznaczyć, że poprzeczka była naprawdę wysoko zawieszona.

Do rywalizacji łącznie przystąpiło blisko 120 osób, reprezentujący m.in. kluby z Poznania, Kalisza i Rokietnicy. Zawodnicy i zawodniczki z UKS – u dowiedli, że są ekipą, z którą w Wielkopolsce trzeba się liczyć.

Świetne wyniki na regatach w Jerzykowie

W konkurencji K1, w kategorii chłopców rocznik 2008 srebro wywalczył Arnold Węcławek. W K2 powtórzył ten sukces wraz z Mateuszem Pretkim. W roczniku 2009 natomiast, brąz w K2 zdobyli Antek Wieczorek i Kuba Gorzuch, a na 4. pozycji uplasowali się Bartek Jernas i Jurek Jaesche.

Wśród dziewczynek rocznik 2012, w konkurencji K1 świetny wynik odnotowała Maja Winnicka, zajmując miejsce III. W K2 z kolei brąz wywalczyła para Hania Szymborska i Lena Mijas. O dużym sukcesie mówić może także najmłodszy z zawodników – Hubert Andrzejewski (rocznik 2012), który w konkurencji K1 zdobył brązowy medal. Otrzymał on też wyróżnienie dla najbardziej walecznego kajakarza. Wspomnianą wcześniej Maję Winnicką uhonorowano zaś wyróżnieniem dla najmłodszej zawodniczki.

Udany debiut trenerski

Regaty w Jerzykowie okazały się również udanym debiutem Błażeja Andrzejewskiego w roli szkoleniowca. Jego wieloletnie doświadczenie, zdobywane pod okiem trenera, Piotra Olszewskiego przełożyło się na bardzo dobre wyniki młodych adeptów i adeptek kajakarstwa. Duży wkład w ich przygotowanie miała także Barbara Hajcel – Węcławek, która – jak podkreśla Andrzejewski – służyła ogromną pomocą i doświadczeniem zawodniczym.

- Pragnę gorąco podziękować Alinie Jankowskiej – dyrektor Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie za wsparcie oraz udostępnienie na potrzeby treningów hali sportowej – mówi z wdzięcznością trener, Błażej Andrzejewski – Równocześnie chciałbym zaprosić wszystkich chętnych na nasze zajęcia ogólnosportowe z elementami treningu  kajakarskiego. Szczegółowe informacje w tym zakresie dostępne będą na stronie internetowej klubu – dodaje.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom UKS Pamiątkowo oraz trenerowi serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych – jeszcze większych – sukcesów.